Wieloletni radny Rady Miasta Legionowo. Podczas mijającej kadencji radny Kalinowski był w opozycji do obecnych władz miasta. Współpracował z innymi ugrupowaniami w walce o zaniechanie budowy przeładowni śmieci, wspierał także powstanie w Legionowie szpitala wojskowego – filii Wojskowego Instytutu Medycznego.
Radny Kalinowski podczas mijającej kadencji zasłynął także z wniosku o uczynienie z Gminy Miejskiej Legionowo tak zwanej „strefy wolnej od LGBT”. Wniosek nie przeszedł. Radni odrzucili go na wniosek radnej Małgorzaty Luzak.
Obecnie radny Rady Miasta Legionowo, prezes Stowarzyszenia Nasze Miasto Nasze Sprawy. Podobnie jak radny Kalinowski, w mijającej kadencji, był radnym opozycyjnym. Wspierał walkę mieszkańców z planami budowy przeładowni śmieci, zaangażował w nią także posła Polski 2050, Pawła Zalewskiego. To właśnie działania Kiełbasińskiego i Zalewskiego doprowadziły do ujawnienia pełnej treści umowy zawartej pomiędzy KZB Legionowo, a firmą Eko-Max.
Obecnie Stowarzyszenie Nasze Miasto Nasze Sprawy, którym kieruje Bogdan Kiełbasiński jest związane z Trzecią Drogą Polską 2050.
Ewa Milner – Kochańska to wieloletnia urzędniczka. Przez wiele lat była zatrudniona w Urzędzie Miasta Legionowo. Była Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, a ostatnio Naczelnikiem Wydziału Zdrowia. W lutym 2023 roku, w wyniku konfliktu z prezydentem Smogorzewskim, została zwolniona z pracy.
Od ponad 20 lat prezydent miasta Legionowo. Doświadczony samorządowiec, z jasną - i jak twierdzi – realizowaną od lat wizją rozwoju Legionowa. Pierwotnie członek Porozumienia Centrum Jarosława Kaczyńskiego, później związany z Platformą Obywatelską (PO). Utworzone przez niego Porozumienie Samorządowe od lat współrządzi wraz z PO Legionowem.