Zamknij
REKLAMA

Legionowo: Ratusz przygotowuje się do remontu ul. Kwiatowej, choć wciąż rozważ odwołanie do WSA

12.23, 19.01.2023 Redakcja Aktualizacja: 12.56, 20.01.2023
Skomentuj Ul. Kwiatowa w Legionowie od dawna wymaga remontu. Zdjęcie z 19.01.2023 r. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

Urząd Miasta Legionowo przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont ul. Kwiatowej. To efekt wydanej 21 grudnia 2022 roku decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Władze miasta podchodzą do tej inwestycji jednak wyjątkowo niechętnie i nie wykluczają, że być może od decyzji się odwołają.

Przypomnijmy, że o remont ul. Kwiatowej na odcinku od Zakopiańskiej do Wiejskiej walczy od dłuższego czasu jeden z mieszkańców Bukowca, Artur Pieńkowski. Najpierw prosił on ratusz o dobrowolne wykonanie remontu podziurawionej jak ser szwajcarski ulicy, a gdy te apele nie przyniosły żadnego skutku, postanowił zmusić ratusz do realizacji tej inwestycji.

Mieszkaniec Bukowca najpierw sprawą zainteresował Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego (PNIB). Ten po przeanalizowaniu sprawy nie okazał jednak zrozumienia dla potrzeby wykonania remontu ul. Kwiatowej. Sprawa trafiła więc do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA). Ten z kolei przyznał rację Arturowi Pieńkowskiemu i nakazał Powiatowemu Inspektorowi Nadzoru Budowlanego wydanie decyzji o konieczności wyremontowania zniszczonej ul. Kwiatowej.

W odpowiedzi na wyrok WSA, 14 października 2022 r. PINB wydał stosowną decyzję i zobowiązał prezydenta miasta do zrealizowania postulowanej inwestycji. Urząd Miasta Legionowo odwołał się jednak od niej do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Ten, po rozpatrzeniu odwołania ratusza uchylił decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Powodem było jednak nie sedno sprawy, ale uchybienia proceduralne. WINB wydał własną decyzję, tożsamą w swej sentencji co decyzja PINB, z zastrzeżeniem jednak, że do wykonania remontu zobowiązał nie prezydenta miasta, a Gminę Miejską Legionowo. Nieprzekraczalny termin wykonania inwestycji to 30 czerwca.

Urząd działa na dwa fronty

Warto dodać, że decyzja Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest ostateczna (w trybie administracyjnym). Urząd Miasta, co prawda może się od niej odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale nie wstrzymuje to wyznaczonego przez WINB terminu (chyba, że ratusz zawnioskuje do WSA o wstrzymanie wykonania, a sąd się na to zgodzi - nie ma na to jednak żadnej gwarancji).

Wobec takich okoliczności władze Legionowa postanowiły działać w tej sprawie w dwojaki sposób. 

Kamil Stępkowski z Wydziału Kultury i Współpracy UM Legionowo, przyznał w odpowiedzi na zapytania prasowe Portalu Legio24.pl, że ratusz nie wyklucza odwołania się od decyzji Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale jak przyznał żadne dokumenty w tej sprawie jeszcze nie zostały przygotowane.

Natomiast podczas ostatniej sesji Rady Miasta Legionowo, która odbyła się w środę, 18 stycznia zastępca prezydenta Legionowa, Marek Pawlak przyznał, że urząd przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na remont ul. Kwiatowej, zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Do sprawy będziemy wracać.

Na ten temat pisaliśmy także w poniższej wiadomości:

[ZT]118894[/ZT]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

 

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%