Zamknij
REKLAMA

Zaginiony 93-latek z Legionowa odnalazł się w Warszawie. Miał przy sobie ponad 25 tys. zł

10:32, 13.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Fot. Straż Miejska m.st. Warszawy
REKLAMA

W środę (11.05) Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy podjęła interwencję wobec starszego mężczyzny, który błąkał się późnym wieczorem w okolicy bazaru na Wolumenie. Jak się okazało, staruszek to 93-letni, cierpiący na zaniki pamięci mieszkaniec Legionowa. Po przeprowadzeniu czynności został on przekazany rodzinie.

Jak informuje warszawska Straż Miejska, w środowy wieczór, około godz. 22:00 strażnicy otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który błąka się w okolicy bazaru na Wolumenie. Funkcjonariusze dość szybko odnaleźli seniora. Był wyraźnie zdenerwowany, wręcz roztrzęsiony. Nie umiał powiedzieć, jak się nazywa, gdzie się znajduje, ani w jaki sposób i po co znalazł się w tej okolicy. Dopiero po dłuższej chwili strażnicy uspokoili mężczyznę. Aby ustalić jego dane, poprosili, by opróżnił kieszenie.

Miał przy sobie ponad 25 tys. zł

Mężczyzna początkowo się wzbraniał, ale po chwili zaczął z kieszeni wyjmować garściami banknoty owinięte w stare gazety. Senior miał je w każdej kieszeni, a nawet w skarpetach i czapce, którą miał na głowie. W jednym z pakietów strażnicy ujawnili dowód osobisty mężczyzny, z którego wynikało, że jest on 93-letnim mieszkańcem Legionowa. 

Po przeliczeniu gotówki ustalono, że miał przy sobie ponad 25 tysięcy złotych. Senior nie umiał wytłumaczyć, skąd wziął taką kwotę. 

93-latek był odwodniony

Jak informują strażnicy miejscy z Warszawy, o odnalezieniu mężczyzny postanowiono powiadomić policję. W tym celu 93-latek został odwieziony na komisariat. Niestety, kiedy Legionowianin wysiadał z radiowozu przed komisariatem, źle się poczuł. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe. Ratownicy stwierdzili, że mężczyzna jest odwodniony, ale nie wymaga hospitalizacji. 

Po przeprowadzeniu wszystkich czynności senior wraz z ujawnioną przy nim gotówką został przekazany najbliższym.

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%