Zamknij
REKLAMA

Jest kolejny przetarg na budowę ronda Krasińskiego-Sowińskiego-Grottgera w Legionowie

06:21, 06.05.2022 | Redakcja
Skomentuj Skrzyżowanie ul. Sowińskiego, Krasińskiego i Grottgera w Legionowie - to tu ma powstać nowe rondo. Fot. Legio24.pl
REKLAMA

W czwartek (5.05) Urząd Miasta Legionowo ogłosił przetarg na budowę ronda u zbiegu ulic Krasińskiego, Sowińskiego i Grottgera. To już trzecie podejście do realizacji tej ważnej inwestycji. Czy tym razem uda się wyłonić wykonawcę?

Firmy budowlane, które chciałyby się podjąć budowy pięciowlotowego ronda mają czas na złożenie dokumentów do 20 maja. Wykonanie inwestycji powinno zająć, według dokumentacji przetargowej, nie dłużej niż 3 miesiące od dnia wprowadzenia na teren budowy.

Jak będzie wyglądać nowe rondo?

Projekt zakłada wybudowanie u zbiegu ulic Krasińskiego, Sowińskiego i Grottgera w Legionowie małego, pięciowlotowego ronda o średnicy zewnętrznej 26 metrów. Średnica wyspy środkowej ma mierzyć 12 metrów.

Projekt zakłada także budowę ścieżki pieszo - rowerowej, chodników z kostki betonowej i modernizację oświetlenia ulicznego. Powstaną także nowe zjazdy na posesje indywidualne.

Czy tym razem się uda?

To już trzecie podejście do realizacji tej inwestycji. Poprzednie dwa przetargi zostały unieważnione. Zarówno w przetargu ze stycznia jak i kwietnia tego roku do wykonania zadania nie zgłosiła się ani jedna firma.

W kwietniu Urząd Miasta deklarował, że na wykonanie inwestycji chce przeznaczyć 1 mln 950 tys. zł.

Projekt nowego ronda Krasińskiego-Sowińskiego-Grottgera w Legionowie. Mat. UM Legionowo

[ZT]116085[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%