Podczas środowego posiedzenia (30.03) legionowscy radni odwołali ze stanowiska Skarbnika Miasta Legionowo Jolantę Ćwiklińską. Odwołanie Skarbnika odbyło się na prośbę prezydenta Romana Smogorzewskiego, który skierował w tej sprawie odpowiedni projekt uchwały.
Sprawa odwołania Jolanty Ćwiklińskiej ze stanowiska budzi wiele kontrowersji. Prezydent w uzasadnieniu przesłanej do Rady Miasta uchwały pisze, że straciła ona jego zaufanie. Przytacza także powody tej “utraty zaufania”. Są to między innymi duża rotacja kadr podległych komórek organizacyjnych, częste zmiany zakresów obowiązków w Wydziale Finansowo-Księgowym, konflikt z główną księgową Urzędu Miasta Legionowo czy błędy w decyzjach podatkowych.
Ostatecznie Rada Miasta Legionowo 14 głosami "za", przy 8 wstrzymujących odwołała Ćwiklińską ze stanowiska.
W trakcie sesji prezydent zdradził także nazwisko osoby, która ma zastąpić Ćwiklińską. Na najbliższą sesję Smogorzewski ma przygotować projekt uchwały powołującej na Skarbnika Miasta Marzenę Drabek, wieloletnią pracownicę Urzędu Miasta Legionowo.
Jolanta Ćwiklińska nie pozostała bierna wobec oskarżeń, które wysunął pod jej adresem prezydent Roman Smogorzewski. Była już Skarbnik Miasta Legionowo kilka dni temu wysłała do radnych miejskich pismo z wyjaśnieniami, w którym odnosi się do zarzutów prezydenta.
Pismo, które trafiło do radnych wywołało prawdziwą burzę. Poza odniesieniem do typowo służbowych kwestii, zawiera ono bowiem wiele tematów, które określa się mianem “intryg biurowych”: zakochana pracownica, kradzieże, protegowane prezydenta itd.
Była już skarbnik przytoczyła także rzekomą rozmowę z prezydentem Legionowa Romanem Smogorzewskim z 25 lutego, w której to Smogorzewski miał powiedzieć, że Ćwiklińska “go wku***a”.
Przeczytaj artykuł, w którym opisujemy pismo Jolanty Ćwiklińskiej do radnych Rady Miasta Legionowo TUTAJ.
Bus wjechał w chłopców jadących hulajnogą elektryczną
Zapłacą rodzice kare to może coś ich nauczy
Grz
12:33, 2026-06-04
Bus wjechał w chłopców jadących hulajnogą elektryczną
No to dzieciaki do zakładu poprawczego a rodziców do paki...
Wyrok
10:17, 2026-06-04
Serock: Policja opublikowała zdjęcia poszukiwanych...
kolejni gruzini? Kalmanavardze?
majkel
01:15, 2026-06-03
Fotoradar w Zegrzu włączą lada dzień. Kierowcy już...
Tam przydałaby się sygnalizacja świetlna a nie fotoradar.
Texas
00:39, 2026-06-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz