W sobotę (28.09) na Rynku Miejskim w Serocku odbyła się uroczystość przeniesienia dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej z Warszawy do miejscowości Zegrze. Jak powiedział podczas specjalnego pikniku wojskowego minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, nową siedzibą "terytorialsów" staną się obiekty Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.
Minister obrony narodowej podczas apelu przekazał symboliczny klucz dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesławowi Kukule do kompleksu wojskowego w Zegrzu i stwierdził, że jest to miejsce bardzo związane z historią Wojska Polskiego oraz szkoleniem kadr łączności i informatyki oraz jest on dobrze przygotowany do tego, aby Dowództwo WOT mogło go wykorzystać.
Uroczystościom na serockim rynku towarzyszył piknik wojskowy, na którym swoje wyposażenie zaprezentowali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i wojsk operacyjnych, w tym także Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, a szef MON spotkał się z żołnierzami Wojska Polskiego i mieszkańcami regionu.
Dla gości przygotowane zostały występy orkiestry wojskowej i zespołów artystycznych klubów wojskowych m.in. grupa wokalna z Klubu CSŁiI "The Voice of Zegrze". Mieszkańcy miasta i okolic mieli również okazję spróbować kuchni wojskowej.
W ramach kampanii "Zostań żołnierzem RP" chętni do służby w szeregach WOT składali wnioski w mobilnym punkcie rekrutacyjnym.
/red., kpt. Krzysztof Baran, CSŁiI/
operator ARO14:03, 06.10.2019
Łyżka dziegciu do beczki miodu
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kluczowa dla Legionowa rura wymaga pilnego remontu
A co przez 22 lata swoich rządów zrobił Smogorzewski w kwestii naprawy/ budowy nowego kolektora ściekowego. To że ten kolektor powstał zawdzięczamy tylko i wyłącznie poprzedniemu prezydentowi Kicmanowi, tak właśnie temu który dla Legionowa "nie zrobił nic". Kolektor ściekowy zakopany kilka metrów pod ziemią nie jest wszakże medialny, trudno zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie przy czymś co śmierdzi i czego nie widać
Józio Wątróbka
19:54, 2026-02-09
Kluczowa dla Legionowa rura wymaga pilnego remontu
Niech Prezydent Legionowa, który jest przecież z Polski 2050, wykorzysta swoje wpływy u Pani Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Hennig - Kloski i uzyska jakieś dotacje na ten cel!!!
Wyborca
10:27, 2026-02-09
Kluczowa dla Legionowa rura wymaga pilnego remontu
Kiedyś mieszkałam w Markach, a teraz mieszkam w Jabłonnie - płacę tutaj dużo więcej meeega za wodę i ścieki. Kiedyś płaciłam mniej za miesiąc niż obecnie, przy takim samym użytkowaniu. W ekoJabłonna kiedy podpisałam umowę, mówili że tutaj jest tanio. Widać że tylko potrafią ściemniać, jeszcze tylko potrzeba aby ścieki zrzucali do rzeki
Ania
21:33, 2026-02-07
Kluczowa dla Legionowa rura wymaga pilnego remontu
Wójcie, weźcie się do roboty! wyremontujcie tę rutę do Czajki! Aby nasza Wisła była czysta i bezpieczna! Nie chcemy powtórki jak kiedyś z Warszawy, za te zanieczyszczenia co skaziły cały ekosystem!
Ekolog
19:18, 2026-02-07