Już za kilka dni, od 12 do 15 września, na terenie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu odbędą się Mistrzostwa Wojska Polskiego w pięcioboju wojskowym. W sportowych zmaganiach weźmie udział 15 reprezentacji Wojska Polskiego.
Mistrzostwa mają na celu wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek Wojska Polskiego w pięcioboju wojskowym, a zostaną rozegrane w następujących konkurencjach: bieg cross, rzut granatem, strzelanie z kbk AK, pokonywanie Lądowego Toru Przeszkód oraz Wodnego Toru Przeszkód. Reprezentacja może liczyć 10 osób (8 zawodników - żołnierzy oraz kierownik i trener), a jej skład to 3 - 4 zawodników żołnierzy kobiet i żołnierzy mężczyzn spośród kadry zawodowej. Zawody odbędą się na obiektach szkoleniowych Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki.
Harmonogram mistrzostw przedstawia się następująco:
15 reprezentacji WP
W sportowej rywalizacji weźmie udział 15 reprezentacji Wojska Polskiego z: Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Inspektoratu Wsparcia SZ, 11 Dywizji Kawalerii Pancernej, 12 Dywizji Zmechanizowanej, 16 Dywizji Zmechanizowanej, 6 Brygady Powietrznodesantowej, 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych, Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych, Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki, Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia, 9 pułku rozpoznawczego oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.
Mistrzostwa są przedsięwzięciem Dowództwa Generalnego RSZ, natomiast ich organizatorem jest Wojskowy Zespół Sportowy Zegrze Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki. Jedną z bardziej widowiskowych konkurencji Mistrzostw jest pokonywanie pierwszego w SZ RP, wybudowanego zgodnie ze standardami NATO Lądowego Toru Przeszkód.
/kpt. Krzysztof Baran, red/
Legionowo: Nowy blok przy targu. Inwestor z...
Ale co w tym jest sensacyjnego? Zmienił się prezydent, to i zmieniły się zasady.
Yoolca
07:59, 2025-09-09
Dobra Buła i Legio24.pl ogłaszają konkurs! Wygr...
50 złotych? Tam byle burger tyle kosztuje.. Lepiej dajcie promocję 1+1 jak było wcześniej.. wyjdzie na to samo, ale więcej osób skorzysta.. 50 złotych kupon i jeszcze mam fotki strzelać i pilnować paragonu ?! Bez jaj.
TOTALNA LIPA
22:23, 2025-09-08
Legionowo: Nowy blok przy targu. Inwestor z...
cyrk na kółkach :))))))
Endrju
13:59, 2025-09-06
MZDW: Pełna mobilizacja przy remoncie DW632
Zenada. 7 osob na calym odcinku, z czego 4 siedzialy i palily
Tomcraft
22:19, 2025-09-03
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz