W czwartek (14.05) legionowski Ratusz gościł uczestników I Festiwalu Dziecięcej Poezji Śpiewanej "Rymowane Wierszyki". Organizatorem festiwalu było Niepubliczne Przedszkole Bajkowy Dom. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Legionowo.
Zebrana w Ratuszu publiczność obejrzała 17 wspaniałych prezentacji poezji. Na scenie zaprezentowały się dzieci z legionowskich przedszkoli
nr 1, 2, 3, 6 i nr 12, dzieci z Klubu Mokuś Miejskiego Ośrodka Kultury, Przedszkola Mini Einstein, Akademii Zucha, Przedszkola Gminnego w Chotomowie i Przedszkola Samorządowego w Łajskach. Wystąpiły również dzieci wraz z rodzicami z Przedszkola Akademia Przygody - zyskując ogromne uznanie widzów oraz odważni soliści, którzy tego dnia zmagali się z poezją Jana Brzechwy.
Uroczyste otwarcie festiwalu poprowadziła grupa Kubusie z Bajkowego Domu w utworze "Witajcie w naszej bajce". Na scenie zagościła również "Kaczka Dziwaczka", "Żuk", "Smok Wawelski", było też słowo "O dobrym wychowaniu".
Wszyscy zostali nagrodzeni
Festiwal "Rymowane Wierszyki" miał charakter przeglądu. Nie było klasyfikacji i oceniania. Nie było lepszych, ani gorszych występów. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dzięki uprzejmości sponsorów, którymi byli: Urząd Miasta Legionowo, sklep "Chata Skrzata", firma "Jovi" i "Moje Bambino".
W prezentacjach widać było ogrom pracy, jaki w przygotowanie włożyły dzieci, nauczyciele i rodzice. Najciekawsze aranżacje i wyjątkowe wrażenia artystyczne dostarczone widzom wyróżniono Nagrodą Prezydenta, którą wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Legionowo Piotr Zadrożny. Gorące emocje dnia studziły przepyszne lody sorbetowe ufundowane przez firmę Koral.
Finał spotkania z dziecięcą poezją zakończyło losowanie, w którym Przedszkole Miejskie w Chotomowie i Klub Mokuś z Miejskiego Ośrodka Kultury zdobyły "zestawy majsterkowicza" ufundowane przez właścicieli Sklepu "Chata Skrzata" w Legionowie.
Tekst: Monika Asztemborska, Katarzyna Konwalska
Zdjęcia: Jacek Kądzik, Kodak Express: www.kodak-legionowo.pl
Fotoradar w Zegrzu już działa! Kierowcy muszą uważać
Właśnie 70/h a nie qwa 30. *%#)!& po heblach dają, bo kupa w gaciach i wleka się 30 na godzinę zesrani bo pierwszy raz fotoradar widzą
Zyd
09:07, 2026-06-17
Sanepid wydał komunikat. Wiadomo, czy można już...
Zawsze "najczystsza" woda jest na kąpielisku w Serocku, bo tam jest woda tylko z Narwi, która ma znacznie "czystszą" wodę niż Bug , który ciągnie ze sobą wiele osadów i mułu.
Yoolca
17:53, 2026-06-16
Świadek zatrzymał pijaną kierującą. 50-latka miała...
A czy ten "świadek" miał uprawnienia do użycia przemocy wobec zatrzymanej? Tak tylko pytam, czy takie zatrzymanie można wykonać bezkarnie, czy jednak coś za to grozi, szczególnie jak by trafić na pijanego posła z immunitetem?
Yoolca
17:50, 2026-06-16
Na skrzyżowaniu Suwalnej i DW632 powstanie rondo
Ciekawe ile jeszcze wypadków na tym skrzyżowaniu będzie do roku 2028? Może nikt nie zginie?
Yoolca
17:47, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz