W sobotę (6.09) odbył się Festyn żołnierski z okazji Święta Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki oraz 95-lecia szkolenia kadr łączności w Zegrzu. Dodać trzeba, że pogoda i goście dopisali.
Program imprezy plenerowej uświetnił pokaz działania zastępu Wojskowej Straży Pożarnej oraz pokaz wojskowego sprzętu łączności i informatyki. Dorośli chętnie oglądali liczne samochody wojskowe m.in. pojazd Humvee z 2 pułku rozpoznawczego w Hrubieszowie. Tego popołudnia można też było postrzelać za pomocą laserowych symulatorów strzelań Czantoria i TSS4 oraz sprawdzić jak działa noktowizor nocą. Za to dzieci były zachwycone możliwością zjedzenia waty cukrowej i zabawy na "dmuchańcach", malowania buziek oraz zrobienia sobie tatuażu. To dla nich właśnie, pan Balonik z baloników wyczarowywał zwierzątka.
Liczne animacje i zabawy z nagrodami przyciągnęły dużą publiczność. Na scenie pojawili się Formacja Tańca Nowoczesnego Skorpion z 10 Brygady Logistycznej z Opola, grupa wokalna z Klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla oraz Ludowego Zespołu Artystycznego "Serock" z Ośrodka Kultury w Serocku.
Nie można pominąć też pokazu walki szermierki w wykonaniu Sylwii Gruchały - wielokrotnej medalistki olimpijskiej. Do Zegrza przybyły całe rodziny by móc się pobawić, zjeść wojskową grochówkę, postrzelać na strzelnicy oraz obejrzeć pokazy artystyczne.
/mb/
Strażacy gasili pożar lasu przy Jeziorku Leśniczówka
Podpalaczami mogli być dwaj nastolatkowie na rowerach. Proponuję przejrzeć monitoring w okolicach lasu w tamtym czasie.
Spacerowicz
11:13, 2026-06-28
Polacy chcą wiedzieć, ile zarabiają lekarze w pub...
Ludzie, na całym świecie lekarze specjaliści to jedna z najlepiej zarabiających grup pracowników. Jeżeli ograniczymy im zarobki albo wprowadzimy jakieś limity to ciao, z pocałowaniem ręki zatrudnią ich za granicą. Zostanie nam kontyngent z Białorusi albo Ukrainy. Tego chcecie?
LegioPrzystanek
10:29, 2026-06-28
Polacy chcą wiedzieć, ile zarabiają lekarze w pub...
Cześć, mam pytanie m: a po jaką cholerę ludziom wiedzieć ile kto zarabia? Pomoże wam to w życiu czy będzie jątrzyć bo on ma więcej.,wyluzujcie, każdego własną rzecz ile zarabia i na ilu etatach przesunę. Apeluje: wstrzymajcie wodze fantazji i dajcie żyć.
LegioPrzystanek
10:24, 2026-06-28
Zamykają zjazd z DK61 w DW632. Zmiany w komunikacji
A co z L9 i L11 o tym zapomniano?
Solo777
08:41, 2026-06-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz