W sobotę 6 września w Starych Załubicach (gmina Radzymin) odbył się V Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw. W tym roku naszą gminę reprezentowało sołectwo Jabłonna, które zdobyło pierwsze miejsce w kategorii dorobek artystyczny!
W festiwalu wzięły udział sołectwa z obszaru Lokalnej Grupy Działania (LGD) Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego. Każda z gmin wchodzących w skład LGD miała możliwość zgłoszenia jednego sołectwa, które brało udział w konkursie. Organizatorzy zaplanowali trzy kategorie w których rywalizowały sołectwa: prezentacja stoiska, smaki i kuchnia regionalna oraz występ sceniczny.
Kapituła konkursu naszemu sołectwu przyznała pierwsze miejsce w kategorii występ sceniczny. W trakcie występu naszego sołectwa na scenie wystąpiły grupy związane z Gminnym Centrum Kultury i Sportu. Ich występ wzbudził nie tylko aplauz publiczności ale również uznanie jury.
Warto również wspomnieć o stoisku sołectwa, które swoim wystrojem nawiązywało do tradycji ogrodniczych Jabłonny. Jabłka, chleb ze smalcem, kiszone ogórki, bigos, kiełbasa z grilla i ciasta, które można było degustować na stoisku sołectwa cieszyły się bardzo dużą popularnością i przyciągnęły tłumy gości festiwalu.
Nagrodę grand prix festiwalu zdobyło sołectwo Jadwisin co oznacza, że gospodarzem przyszłorocznego festiwalu będzie gmina Serock.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie stoiska i występu artystycznego sołectwa Jabłonna.
/Urząd Gminy Jabłonna/
Jabłonna: Czy ścieki wybiją na ulice? PWK grozi...
Panie Prezesie Turkot, gdzie są nasze pieniądze??? Tyle pieniędzy płacimy w gminie za ścieki, gdzie one są, gdzie Pan je schował, żeby nie odprowadzać naszej kasy przez rurę legionowską do CZAJKI???
Darek
18:24, 2026-06-28
Strażacy gasili pożar lasu przy Jeziorku Leśniczówka
Podpalaczami mogli być dwaj nastolatkowie na rowerach. Proponuję przejrzeć monitoring w okolicach lasu w tamtym czasie.
Spacerowicz
11:13, 2026-06-28
Polacy chcą wiedzieć, ile zarabiają lekarze w pub...
Ludzie, na całym świecie lekarze specjaliści to jedna z najlepiej zarabiających grup pracowników. Jeżeli ograniczymy im zarobki albo wprowadzimy jakieś limity to ciao, z pocałowaniem ręki zatrudnią ich za granicą. Zostanie nam kontyngent z Białorusi albo Ukrainy. Tego chcecie?
LegioPrzystanek
10:29, 2026-06-28
Polacy chcą wiedzieć, ile zarabiają lekarze w pub...
Cześć, mam pytanie m: a po jaką cholerę ludziom wiedzieć ile kto zarabia? Pomoże wam to w życiu czy będzie jątrzyć bo on ma więcej.,wyluzujcie, każdego własną rzecz ile zarabia i na ilu etatach przesunę. Apeluje: wstrzymajcie wodze fantazji i dajcie żyć.
LegioPrzystanek
10:24, 2026-06-28
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz