W sobotę (31.05) na placu przy remizie OSP w Skrzeszewie odbył się Pierwszy Skrzeszewski Piknik z okazji Dnia Dziecka. Już od wczesnego popołudnia na terenie strażnicy można było ugasić pożar w wiosce Smerfów, wspiąć się na skrzynki oraz zatańczyć w rytm największych przebojów.
Fot. Legio24
Organizatorzy przygotowali liczne konkurencje sportowo - ruchowe: śmiechu było co niemiara podczas przeciągania liny, skakania w workach, tańca w parach z balonem przytrzymywanym jedynie brzuchami. W międzyczasie można było wspiąć się na skrzynki.
Młodsi uczestnicy dzielnie gasili płomień w płonącej wiosce Smerfów i chętnie dokonywali niezwykłych arcydzieł, malując dziesięcioma palcami równocześnie. Nawet mamy wykonywały eco - bransoletki i biżuterię z makaronu a do stolika, gdzie odbywało się malowanie twarzy i naklejanie tatuaży tradycyjnie ustawiła się bardzo długa kolejka chętnych dzieci. Niezwykłą atrakcją był Strażak Tomek, który wcielił się w rolę czarodzieja, który wyczarowywał niesamowite zwierzątka z poskręcanych balonów. W każdym konkursie byli sami wygrani - ogromną popularnością cieszyły się karnety na lody do pobliskiego zaprzyjaźnionego sklepu Alicji Kowalskiej, książki z hurtowni "mc2" i mnóstwo słodkości, bez których nie mogło się przecież obyć podczas Dnia Dziecka.
Wszystkich zapraszano do stoiska gastronomicznego na gorącą kiełbaskę z grilla i przepyszne słodkie wypieki przygotowane przez rodziców. Następnie odbył się konkurs karaoke, a wszystkich zgromadzonych zaproszono do tańca i wspólnej zabawy. Zwycięzcy, którzy otrzymali najwięcej głosów publiczności: Damian Pańczyk, Patrycja Detmarowska i Zuzia Mostowiec zostali nagrodzeni karnetami do Galerii Fryzur "Góreccy". Dzieci chętnie wzięły także udział w owijaniu mumii papierem toaletowym, tym bardziej, że za mumie służyli rodzice.
Organizatorzy - lokalnie działająca grupa rodziców dzieci ze Szkoły i Oddziałów Przedszkolnych w Skrzeszewie podziękowali wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zaangażowali się w przygotowania i na których, jak zaznaczyli, tradycyjnie zawsze mogą liczyć.
Organizatorami byli: Justyna Urgacz, Ewa Raczkowska-Wojerska, Paulina Stachnik
Więcej zdjęć z pikniku - kliknij TUTAJ.
/er-w, se,jm/
W ten weekend Dni Legionowa 2026!
Trochę głośne te koncerty, sa tacy co wstają o 4 rano....
Yoolca
20:22, 2026-05-31
Zderzenie dostawczaka z motocyklem na Strużańskiej
Troche musztarda po obiedzie ale STŁUCZONY MIAŁEM PRAWY BOK a nie lewe udo
Ishmael
23:34, 2026-05-29
Czy Polska potrzebuje nowej konstytucji? Polacy...
Ale po co nowa konstytucja, jak już obecnej mało kto przestrzega?
Yoolca
20:03, 2026-05-29
Legionowo uruchomi ekspresowy autobus do Warszawy
Na czym ma polegać ta ekspresowość tej linii autobusowej?
Yoolca
20:00, 2026-05-29
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz