Zamknij

Awaria ogumienia na trasie - co robić?

08:21, 14.09.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 08:25, 14.09.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: pixabay.com Zdj. ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Wyjazd w długą trasę samochodem zwykle poprzedza sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, lecz nawet to nie daje pewności, że auto nie ulegnie awarii. Częstym, niespodziewanym problemem są awarie ogumienia. Pęknięcie opony uniemożliwia kontynuowanie jazdy, dlatego konieczna jest jak najszybsza naprawa usterki. Jak zmienić koło na drodze? Sprawdź, w czym pomaga pomoc drogowa w Warszawie.

1. Kiedy konieczne jest wsparcie pomocy drogowej?

2. Zmiana koła na drodze — samodzielnie czy z pomocą drogową?

Uszkodzenie opony w trasie uniemożliwia bezpieczne kontynuowanie jazdy. Utrata nawet niewielkiej ilości powietrza w jednej z opon sprawia, że auto trudniej się prowadzi. Samochód nie utrzymuje się na pasie ruchu. Równie dobrze może zdarzyć się, że z opony zejdzie całe powietrze, przez co dalsza jazda będzie niebezpieczna. Jak poradzić sobie z awarią ogumienia w trasie? Co zrobić, by bezpiecznie kontynuować jazdę?

Kiedy konieczne jest wsparcie pomocy drogowej?

Korzystanie z pomocy drogowej w przypadku awarii samochodu w trasie niekiedy jest obowiązkowe. Dotyczy to sytuacji, gdy do awarii opon dojdzie na autostradzie. W przypadku autostrady samodzielne naprawy i opuszczanie pojazdu są zbyt niebezpiecznie. Szybko jadące auta sprawiają, że nawet ostrożny kierowca podczas samodzielnej zmiany ogumienia może zostać potrącony. Pomoc drogowa Warszawa jest w stanie odpowiednio zabezpieczyć pojazd i pracowników dokonujących naprawy. Dzięki temu może usunąć usterkę ogumienia auta, które oczekuje na pomoc na pasie awaryjnym autostrady o każdej porze dnia i nocy. Usterka zwykle jest usuwana na miejscu, dlatego kierowca po naprawie może kontynuować jazdę autostradą.

Zmiana koła na drodze — samodzielnie czy z pomocą drogową?

Zmiana koła na drodze w mieście lub poza terenem zabudowanym wymaga rozstawienia trójkątów ostrzegawczych w przepisowej odległości i włączenie w samochodzie świateł awaryjnych. Po zabezpieczeniu miejsca naprawy kierowca może przejść do wymiany uszkodzonej opony. Naprawa wymaga posiadania podstawowych umiejętności technicznych i dość dużej siły, by odkręcić śruby w kole i skorzystać z lewarka. Z tego względu zmiana koła na drodze często bywa trudna dla kobiet. Wymiana koła jest kłopotliwa również w sytuacji, gdy kierowca ma przed sobą ważne spotkanie lub imprezę i nie chce zabrudzić eleganckiej odzieży. W takich przypadkach pomoc drogowa błyskawicznie pomoże naprawić ogumienie i wyruszyć w dalszą trasę. Naprawa jest szybka i przystępna cenowo, dlatego warto skorzystać z pomocy drogowej w przypadku każdej awarii ogumienia.

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%