Zamknij

Kontener na posesji, zadbaj o estetykę

12:49, 30.03.2022 | Materiał partnera
Skomentuj fot. materiał partnera
REKLAMA

W ostatnim czasie świadomość ekologiczna Polaków wzrosła. Co za tym idzie, podczas spaceru po lesie lub brzegiem rzeki raczej nie spotkamy już gruzu czy różnego rodzaju odpadów budowlanych. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale na szczęście jest ich coraz mniej. Z segregowaniem śmieci wszyscy zdążyliśmy się już oswoić.

Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie odpady możemy wyrzucić do typowych kontenerów znajdujących się na osiedlach czy obok domu. Pamiętajmy, że aby się ich pozbyć, należy je przetransportować w specjalnie do tego wyznaczone miejsce i dopełnić wszystkich formalności. Może to brzmieć trochę skomplikowanie, jednak można sobie to ułatwić w bardzo prosty sposób.

Wiele firm specjalizuje się w wynajmie kontenerów w Warszawie. W naszej gestii leży wówczas tylko wybór objętości kontenera, określenie, jakiego rodzaju śmieci chcemy się pozbyć, oraz podanie miejsca i czasu, w którym kontener będzie potrzebny. Warto to zrobić przed lub w trakcie remontu, aby zalegające śmieci nie psuły estetyki naszej posesji.

Należy również zaznaczyć, że zgodnie z ustawą śmieciową trzymanie na terenie prywatnym odpadów budowlanych takich jak beton czy pokruszone cegły jest nielegalne. Zatem mowa tutaj nie tylko o estetyce, ale również o postępowaniu zgodnie z prawem.

Kontener na śmieci kiedy go zamówić?

Wiosna jest często momentem, w którym decydujemy się na zrobienie generalnych porządków. Wyrzucamy przetrzymywane na strychu fotele, krzesła, czy stare lampy. Często okazuje się, że przy lepszym świetle kanapa nie wygląda już tak dobrze, więc pora ją wymienić na nową. Co za tym idzie, trzeba będzie również dopasować stół i krzesła, a może nawet wymienić dywan. I tutaj pojawia się problem, co zrobić z tymi wszystkimi niepotrzebnymi rzeczami. Można je sprzedać, jednak nie wiadomo jak długo będziemy musieli czekać na kupca i czy w ogóle taki się znajdzie.

Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie kontenera u firmy specjalizującej się takimi operacjami. Wszystko zostanie wywiezione kompleksowo i problem zostanie zdjęty na zawsze z naszej głowy. Nie musimy czekać na wywóz odpadów wielkogabarytowych zapewniany przez miasto, który przy dobrych układach odbywa się raz na pół roku.

Kontener na gruz najlepszym wyborem

Drugim momentem, w którym zamówienie kontenera jest niezbędne, jest czas remontu. Produkujemy wtedy niezliczone ilości odpadów, których składowanie może być problematyczne. Często po prostu nie mamy gdzie ich dać. Poza tym wyglądają niezbyt estetycznie. I przede wszystkim nie do końca wiemy gdzie i jak legalnie możemy się ich pozbyć. Zamówienie kontenera na gruz rozwiąże wszystkie te problemy. Gruz i inne odpady zgromadzimy w kontenerze ustawionym w wybranym przez nas miejscu. Po zakończonym remoncie firma, która nam go dostarczyła, odbierze wszystkie śmieci, pozostawiając porządek na naszej posesji i zawiezie gruz w odpowiednie miejsce, dopełniając wszystkich formalności.

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%