Zamknij

Stanisławów Pierwszy: Trwa budowa liceum. Jak idą prace?

11:17, 25.07.2022 | Redakcja
Skomentuj Stanisławów Pierwszy. Trwa budowa siedziby liceum im. Stanisława Lema. Fot. Starostwo Powiatowe w Legionowie
REKLAMA

Budowa nowej siedziby Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w miejscowości Stanisławów Pierwszy (gmina Nieporęt) przebiega zgodnie z planem - informują urzędnicy Starostwa Powiatowego w Legionowie. Tym samym podtrzymany zostaje pierwotny termin oddania budynku do użytku - wrzesień 2023 roku. Przypomnijmy, że budowa gmachu nowego ogólniaka to największa tegoroczna inwestycja samorządu powiatowego.

- Wykonane są już ściany parteru, zalano strop nad pierwszą kondygnacją. Równolegle powstają przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz kanalizacji deszczowej. W sierpniu harmonogram prac zakłada wykonanie ścian I piętra. Na koniec roku planowane jest doprowadzenie budowy do stanu surowego zamkniętego - czytamy w komunikacie Starostwa Powiatowego w Legionowie. 

Jak będzie wyglądała siedziba szkoły?

[FOTORELACJA]2062[/FOTORELACJA]

Nowoczesny, funkcjonalny i wyposażony w windę obiekt będzie miał 1540 m kw. Znajdzie się w nim osiem większych sal dydaktycznych i cztery mniejsze, a także szatnia, biblioteka, sala do ćwiczeń siłowych z szatnią i łazienką, pokój nauczycielski, pomieszczenia administracyjno-biurowe, toalety (w tym dwie dla osób z niepełnosprawnościami), serwerownia, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze i magazynowe oraz obszerny hol z przeznaczeniem na spotkania i uroczystości dla społeczności szkolnej.

[WIDEO]35[/WIDEO]

Budynek o kształcie litery „L” powstaje na działce nieopodal Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku, która obecnie zapewnia zaplecze lokalowe dla uczniów i kadry liceum.

Ile kosztuje inwestycja?

Wartość całego zadania to prawie 19 mln 200 tys. zł, z czego ponad 16 mln 300 tys. zł to dotacja z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

 

[WIDEO]81[/WIDEO]

[ZT]116053[/ZT]

[ZT]115958[/ZT]

[ZT]115885[/ZT]

[ZT]101627[/ZT]

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%