Wiadomości

Zamknij
WIADOMOŚCI

Silny wiatr w powiecie legionowskim. Ponad 50 interwencji straży pożarnej [FOTO]

Redakcja 08:14, 07.04.2026 Aktualizacja: 08:29, 07.04.2026
Skomentuj Silny wiatr w powiecie legionowskim. Ponad 50 interwencji straży pożarnej Fot. KP PSP Legionowo

Wichura, która uderzyła w powiat legionowski wczesnym rankiem w Poniedziałek Wielkanocny (6.04), postawiła w stan gotowości służby ratownicze. Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek OSP interweniowali dziesiątki razy, usuwając skutki silnych podmuchów wiatru w całym regionie.

Jak poinformował naszą redakcję dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, asp. Andrzej Mękarski, od poniedziałkowego poranka odnotowano ponad 60 zgłoszeń, z czego ponad 50 dotyczyło bezpośrednio skutków silnego wiatru.

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2799"}

Strażacy wyjeżdżali głównie do powalonych drzew, połamanych konarów oraz gałęzi blokujących drogi i zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców. Zgłoszenia napływały praktycznie z całego terenu powiatu legionowskiego.

Na szczęście w wyniku tych zdarzeń nikt nie ucierpiał.

Większość interwencji z powodu uschniętych drzew

Przy okazji tych interwencji strażacy zwracają uwagę na ważny problem. Jak zauważa asp. Andrzej Mękarski, większość zgłoszeń dotyczyła drzew suchych, które powinny zostać usunięte przez właścicieli posesji jeszcze przed nadejściem wichury.

Ratownicy przypominają, że zgodnie z prawem budowlanym to na właścicielu lub zarządcy terenu spoczywa obowiązek dbania o bezpieczeństwo na własnej działce.

Wiele z poniedziałkowych akcji nie wynikało z nagłego wyrwania zdrowych drzew, lecz z upadku tych, które od dawna były w złej kondycji.

Strażacy podkreślają, że regularny przegląd drzewostanu na własnym podwórku może zapobiec niebezpiecznym wypadkom podczas kolejnych wichur.

(Redakcja)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%