Jak poinformował dyżurny stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie, asp. Andrzej Mękarski, zgłoszenie o wypadku na ul. Kościelnej w Łajskach, przy skrzy skrzyżowaniu z tzw. "wodociągówką" wpłynęło do służb o godz. 15:29. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy strażaków z JRG Legionowo oraz jeden zastęp druhów z OSP Wieliszew, a także zespół ratownictwa medycznego i patrol policji.
W chwili przyjazdu straży pożarnej, oba samochody znajdowały się na poboczu. Osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy samodzielnie, były przytomne i kontaktowe.
Kierująca oplem kobieta oraz pasażer z daihatsu uskarżali się na dolegliwości i zostali przebadani przez ratowników medycznych, którzy zdecydowali o przetransportowaniu ich do szpitala.
[FOTORELACJA]2722[/FOTORELACJA]
Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym - do czasu przyjazdu karetki pogotowia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Straż Pożarna kierowała także ruchem ulicznym w czasie prowadzonej akcji oraz oświetlała teren na czas działań policyjnego technika.
Podkom. Agata Halicka z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie powiedziała w rozmowie z naszym dziennikarzem, że zdarzenie to zostało zakwalifikowane przez obecnych na miejscu funkcjonariuszy jako wypadek.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki daihatsu 17-latek nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu oplowi, za kierownicą którego znajdowała się 31-letnia kobieta i doprowadził do zderzenia pojazdów. Nastolatek nie miał także uprawnień do kierowania tego typu samochodem.
Przyczyny i okoliczności wypadku są przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.
Działania służb na miejscu zdarzenia zakończyły się o godz. 20:30.
Zatrzymano podejrzanego o napaść maczetą
To psychol, a nie żołnierz.
abc
17:03, 2025-12-31
Miejski sylwester w Legionowie. Start o 20.00...
Co to da jak każdy będzie strzelał w koło
Jjas
19:38, 2025-12-28
Legionowo: Kolizja na skrzyżowaniu DK61 z ...
Jeśli ktoś widział przebieg kolizji lub ma wideo z tego wypadku, proszę o kontakt na mail: [email protected]
Poszukuje świadków
11:35, 2025-12-28
Olszewnica Stara: Pożar w domu jednorodzinnym
Są tacy przedsiębiorcy z reklamami na płotach na ul. Warszawskiej w Olszewnicy co to produkują, a resztki w kopciuch. Worków z plastykiem wystawiają tylko 1-2, nawet nie kontener, tylko czekać aż ich też Służby odwiedzą. Ogrodzenia stawiają nowe, auta również, a kopciuch w chałupce. Co zrobić jak oni od lat na rencie, a to tylko synek u nich produkcję ma.
Ojtra
20:45, 2025-12-26
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz