Ponad 20 miesięcy toczyły się rozmowy związane z powstaniem ronda u zbiegu ulic Partyzantów i Kisielewskiego w Chotomowie (gmina Jabłonna). W środę (2.07) Starosta Legionowski Jan Grabiec otworzył oficjalnie budowę. Mieszkańcy muszą przygotować się na utrudnienia.
Fot. Legio24
W środę (2.07) na granicy wsi Chotomów i Jabłonny na skrzyżowanie ulic Kisielewskiego oraz Partyzantów weszły ekipy firmy Skanska. Przez najbliższe 7 tygodni, na odcinku około 200 metrów, będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Jak zapewnia zarządca drogi - czyli legionowskie starostwo - prace budowlane na pewno zostaną zakończone przed 1 września.Utrudnienia aż do cmentarza
Równolegle do budowy ronda, wzdłuż drogi powstaje ciąg pieszo-rowerowy. Wiązać się to będzie z utrudnieniami dla pieszych i kierowców na ulicy Partyzantów/Chotomowskiej, czyli z czasowymi zwężeniami jezdni. W okresie wakacyjnym na tej trasie trzeba przygotować się na chwilowe zatory w ruchu drogowym.
Sporny krzyż
Duże emocje wywołuje sprawa przeniesienia krzyża. W czasie inspekcji uzgadniano miejsce, w które trafi zabytkowy krzyż stojący na granicy wsi. Nie wiadomo ile lat temu powstał oraz kto jest jego właścicielem. Jak jednak zapewniają władze powiatu, jego lokalizacja zostanie uzgodniona z księdzem prałatem Leszkiem Kołonieckim oraz z naczelnikiem Wydziału Inwestycji i Rozwoju Urzędu Gminy Jabłonna, Leszkiem Gronauem.
Historia ronda
Powstanie ronda wiąże się z inicjatywą mieszkańców wsi Chotomów, którzy zwrócili się do starostwa powiatowego o przebudowę skrzyżowania na drodze powiatowej. Początkowo władze nie chciały się zgodzić na rondo. W wyniku kilkunastu burzliwych spotkań z mieszkańcami oraz poparciem radnych, którzy dołączyli do inicjatywy mieszkańców, doprecyzowano warunki powstania nowego skrzyżowania oraz kształt przyszłej inwestycji. Ostatecznie wójt gminy Jabłonna Olga Muniak oraz starosta Jan Grabiec doszli do porozumienia. Efektem tej współpracy było rozpoczęcie budowy. Przypomnijmy, że powstanie ronda wiąże się z zapewnieniem bezpieczeństwa dla uczniów, którzy będą uczęszczać od 1 września 2014 roku do Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowego./Iwona Wymazał/
avacs16:37, 02.07.2014
A kto pilnował polskiego nieba w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych w tym czasie??? bo pułkownik Grzybek akurat pozował do zdjęcia z Grabcem.
Czy ktoś zna jeszcze pułkownika na tak odpowiedzialnym stanowisku coby w godzinach służby szlajał się po rogatkach?
Marcin17:32, 02.07.2014
pułkownik Grzybek miał dziś przemowę dłuższą od Starosty. O tym jako to dzielni radni od roku walczyli o rondo przy CEKS :) pułkownik lubi porównania piłkarskie, więc przejdę język boiska: spalony miszczu. Poczytaj w sieci kiedy zaczęły się spotkania. Uwaga dot. obowiązków wojskowych trafna - co to za oficer wojska, co ma czas na pozowanie do zdjęć przy rondzie?
Obrońca +17:59, 02.07.2014
Dlaczego krzyż jest sporny i wywołuje takie emocje. Postawić na środku ronda.
Obserwator22:17, 02.07.2014
Oh jakie śliczne, "bezkarne" komentarze, do tej pory w tutaj niespotykane nigdy ! Czy taka nagła zmiana "gatunkowo-jakościowa", którą obserwujemy związana jest z nowym nabytkiem ?
franek17:42, 04.07.2014
widzę że sfrustrowane pieski muniakowej i tutaj zaczęły szczekać i przeboleć nie mogą, że jest portal, który nie toleruje chamstwa i moderuje treści, za które odpowiada. droga redakcjo, nie wycinajcie tego ich żałosnego ujadania, bo jeszcze ludzie zapomną co to za wyjątkowe mendy...
Marcin21:25, 10.07.2014
frustraci nie potrafią się pogodzić z faktem, że rondo przy CEKS jednak powstaje. Ileż to złej woli miesza się z głupotą przeciwko inicjatywie dla tysiąca dzieci to się po prostu w głowie nie mieści. Prymitywna argumentacja, słabe inwektywy - może zapomnieli włączyć klimatyzację? :) co do "moderacji" - polecamy posty Przemka, on najlepiej oddaje żenujący poziom grzybkowej stronki (no tak, zapomniałem, jego posty też skasowaliście).
książę22:49, 14.07.2014
uwaga na Myszkina!
Już tu jest
odbiory23:20, 05.09.2014
Telewidzu obudź się!
Szkoła już działa!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Linia do Młocin ma kosztować ponad 400 tys. zł
To ten BEZPŁATNY autobus będzie kosztował podatników w Legionowie ponad 100 tys zł miesięcznie. Będzie okazja podnieść podatki.
Yoolca
22:42, 2026-06-20
Legionowo: Radni PiS chcą progów na Piłsudskiego
Progi to są potrzebne na Kwiatowej.
Stefcio
13:42, 2026-06-19
Z Legionowa nad morze. Pociąg Słoneczny od 27.06
szczególnie cenione są miejsca na piętrze ponieważ w podziwianiu krajobrazów nie przeszkadzają wówczas ekrany jakimi pekapiarniana betoniarnia hojnie obsrała linię Warszawa - 3miasto, aby tylko kasy jak najwięcej skręcić. Szczególnym barbarzyństwem było obsranie Ilawy, zaraz po wyjeździe w kierunku Gdyni. Odchodzi w prawo dwutorowa linia w kierunku Olsztyna, po czym teren zapada się gwałtownie, w dole zaś leżą ogródki działkowe i zatoczka Jeziora Iławskiego. Po co i dla kogo ustawiono akurat w tym miejscu ścianę z kontenerów??? Potem ta sama ściana uniemożliwia oglądanie pięknej panoramy miasta nad Małym Jeziorakiem. Czekam teraz aż jakiś pekapiarniany scoorvysyn zasra ekranami Pętlę Grybowską na Kryniczance oraz Przełęcz Sieniawską z widokiem na Tatry na Zakopiance. A może płacą im za to autokarowe firmy przewozowe aby pasażerowie PKP nie mieli atrakcyjniejszej podróży niż uczestnicy wycieczek do Włoch, Francji i Hiszpanii skazani na oglądanie tysięcy km ekranow przy autostradach?
Tomasz Janiszewski
10:49, 2026-06-19
Nowa linia kolejowa przez Serock w rządowym planie...
Prawda jest troche inna. Inwestycja jest bardzo kontrowersyjna. Niszczy gospodarstwa i środowisko naturalne. Samorządowcy przy stoliku ustalają co im się podoba bez żadnych konsultacji. Nie prawdą jest, że były jakieś konsultacje społeczne o czym poinformował mnie burmistrz miasta i gminy Serock. Nie prawda że stacje są w miejscach gdzie czytamy to w artykule. Stacje planowane są w miejscach gdzie nie ma żadnych uzasadnień społecznych i ekonomicznych.
Nasz Las i Nasza Wie
08:28, 2026-06-19