W piątek (18.07) około godziny 8:00 na teren legionowskiej stacji PKP wkroczyli przedstawiciele legionowskiego sanepidu. W wyniku kontroli ustalono, że przejście podziemne jest w stanie dramatycznym. PKP otrzymało nakaz utrzymania porządku w tym miejscu.Od wielu dni mieszkańcy Legionowa sygnalizują, że przejście podziemne na terenie stacji Legionowo to prawdziwy koszmar. Walające się śmieci, odchody, brudna podłoga to widok niezbyt przyjemny. Straż Miejska (SM) wielokrotnie monitorowała to miejsce. Wczoraj przy pomocy osób skazanych na prace społeczne, na peronach i w przejściu podziemnym zebrano w sumie 7 worków śmieci. Jednak nawet po wysprzątaniu terenu, w przejściu pozostały plamy moczu, wymiocin i brud.
Kontrola SANEPID-u
Z inicjatywy Zastępcy Prezydenta Miasta Legionowo Piotra Zadrożnego oraz komendanta SM Ryszarda Gawkowskiego na miejsce ściągnięto kierownika Sekcji Higieny Komunalnej legionowskiego sanepidu, panią Sylwię Patejuk. W wyniku interwencji w piątek (18.07) od godziny 9:00 pracownicy PKP wzięli się do pracy. Jak informuje komendant Gawkowski, we wtorek (22.07) w godzinach rannych nastąpi rekontrola - służby porządkowe sprawdzą, czy przejście podziemne jest utrzymane przez PKP we właściwym porządku.
Fotografie wykonane 17 lipca około godziny 16.00. Pamiętajmy jednak, że stan tego miejsca świadczy nie tylko o braku aktywności PKP, ale też o kulturze pasażerów.
Poniżej zamieszczamy odpowiedź PKP na zapytanie jednego z mieszkańców Legionowa, Tomasza Kacprzaka. Pytanie brzmiało: - Czy planują Państwo remont, posprzątanie, odmalowanie przejścia podziemnego pod torami w Legionowie przy przedłużeniu ulicy Piłsudskiego?/iw/Jachranka: Ośrodka dla uchodźców nie będzie!
No i straciliśmy szansę. Mogliśmy zasilić piękny legionowski szpital lekarzami i pielęgniarkami. Przecież Maja Ostaszewska wyraźnie mówiła, kim są uchodźcy. Szkoda.
Boolo
01:49, 2026-04-05
Jachranka: Ośrodka dla uchodźców nie będzie!
No i straciliśmy szansę. Mogliśmy zasilić piękny legionowski szpital lekarzami i pielęgniarkami. Przecież Maja Ostaszewska wyraźnie mówiła, kim są uchodźcy. Szkoda.
Boolo
16:45, 2026-04-03
Nieoznakowany radiowóz policji w akcji. Piraci...
Łatanie budżetu nie bezpieczeństwo
X
08:51, 2026-04-03
Gminy ostrzegały: śmieci znów trafią do lasów....
Jak widać cały czas trwają kombinacje jak zepsuć dobrze funkcjonujący system odbioru odpadów. To dzięki temu że za stałą opłatą firma odbiera wszystko ilość wyrzucanych do lasów śmieci zmniejszyła się praktycznie do zera
Maro
21:21, 2026-04-01
0 0
Z inicjatywy J... (moderacja)...a? Znak to, że kampania się rozpoczyna, na razie nieśmiało i powolutku... Z inicjatywy Zadrożnego to zlikwidowano filię Miejskiej Biblioteki Publicznej, i o tym mieszkańcy będą pamiętać. Co do przejścia, to szkoda gadać ile czasu i ile zgłoszeń wpływało do UM aby miasto coś z tym zrobiło. Prezydent uparcie odprawiał wszystkich z kwitkiem, "to teren PKP, my nic nie możemy zrobić". Teraz jednak okazuje się, że jednak można, tylko trzeba chcieć. Czyli muszą się zbliżać wybory, inaczej nikt d**y nie ruszy. Klasyka.
0 0
Zainteresowali by się również przejściem podziemnym PKP w Nowym Dworze Mazowieckim.Śmieci, porozbijane butelki, mocz, krew, wymiociny, oplute ściany.Strach przejść.
0 0
Nadal śmierdzi odchodami, nawet się tam wchodzić nie chce, jakaś maskara ...
0 0
Niemożliwe! UM już odtrąbił sukces na swojej stronie! Musi Ci się wydawać... ;)
0 0
WRESZCIE czysta posadzka na stacji Legionowo Przystanek, aż miło, tak trzymać dziękuję
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz