Po lekturze alarmujących wpisów pieszych i rowerzystów, którzy zwracali uwagę, że chodnikami i ścieżkami rowerowymi przy ul. Kwiatowej jeżdżą samochody, postanowiliśmy wybrać się na miejsce i sprawdzić jak wygląda sytuacja. Na jadący chodnikiem samochód nie musieliśmy długo czekać – jakieś 3 minuty. Jednak nasze oburzenie nie było już tak wielkie, jak po lekturze internetowych wpisów. Ulica Kwiatowa, szczególnie po poniedziałkowych (1.01) opadach deszczu absolutnie nie nadaje się do użytku.
Na całym odcinku remontowanej ulicy rozciąga się wyłącznie śliskie, gliniaste błoto, przerywane dla urozmaicenia ogromnymi kałużami, przypominającymi jeziora. Dla samochodów, szczególnie tych mniejszych, jazda taką drogą może skończyć się awarią lub zalaniem. Nie dziwi więc fakt, że niektórzy, aby dojechać do swoich domów, korzystają z chodników lub ścieżki rowerowej.

Rozpoczęcie remontu ul. Kwiatowej tuż przed zimą niosło ze sobą duże ryzyko. Wydaje się, że Urząd Miasta Legionowo nie powinien był pozwolić wykonawcy na zerwanie poprzedniej nawierzchni przed zimą i doprowadzenie ulicy do tak opłakanego stanu (przerwa w robotach budowalnych może trwać zgodnie z prawem od 15 grudnia do 15 marca). Tłumaczenie, że zima, która przyszła na początku grudnia, nie pozwoliła na ukończenie prac przez drogowców, nie jest wystarczające. Nawet, jeśli kilka lat z rzędu pogoda o tej porze roku była lepsza.
Jednak o remont Kwiatowej trwał wieloletni spór prawny, w wyniku którego gmina została zmuszona do przeprowadzenia prac. O sprawę walczył jeden z mieszkańców i teraz nie brakuje głosów, że obecna sytuacja nie dzieje się przypadkowo.
[ZT]118894[/ZT]
[ZT]122119[/ZT]

Aby prace przy remoncie ulicy Kwiatowej mogły być wznowione, musi być odpowiednia wilgotność podłoża i temperatura powietrza. Dobrze byłoby, gdyby był także wiatr pomagający w osuszaniu gruntu. Nie może oczywiście padać – tak o terminie wznowienia prac przy remoncie ul. Kwiatowej pod koniec ubiegłego roku wypowiedział się dla Legio24.pl rzecznik prasowy Urzędu Miasta Legionowo, Kamil Stępkowski.
Ekipy budowlane podobno są gotowe, by prace niezwłocznie wznowić. Pogoda na to jednak, jak widzimy za oknami, nie pozwala.
[FOTORELACJA]2359[/FOTORELACJA]
Więcej na ten temat pisaliśmy w poniższej wiadomości:
[ZT]124967[/ZT]
Płacimy kaucję przy zakupie i... nie oddajemy butelek?
Ktoś to genialnie wymyślił wcześniej płaciliśmy za butelkę w cenie napoju, płacimy za segregację śmieci, a teraz butelka już nie jest w cenie napoju tylko dodatkowo płatna 50 groszy i w dodatku oprócz tego , że nadal płacimy za segregację. Butelkę. To jeszcze ganiać mamy , żeby ją oddać , żeby te 50 gr odzyskać. Które wcześniej było w cenie napoju i również utylizowane przez płatna segregację. Geniusz to wymyślił 2x płacić. Za utylizację i jak wiadomo połowa nie odda butelki więc ktoś jest zarobiony. Nobel. A my daliśmy się zniewolić workami w domu na nie zgniecione opakowania.
Kasia
22:26, 2026-03-09
GDDKiA: Przebudowa DK61 idzie zgodnie z planem. Konie..
Czy autor czyta czasami to co napisze? cytuję: "Niezbędne jest zamknięcie DW632." Czy całą ta drogę zamkną ?!?!?!
Yoolca
14:16, 2026-03-09
Elektrociepłownia Żerań odzyska ciepło ze spalin
Jak będą chłodniejsze spaliny, to pyły e spalani węgla będą opadały bliżej elektrowni. To chyba dobrze, że nie polecą daleko?
Yoolca
10:16, 2026-03-09
Po spotkaniu w GDDKiA: DK61 ma być gotowa w grudniu
bajki z mchu i paproci....
Anka
06:46, 2026-03-09
0 0
Ale zobaczcie, że miejscami woda równiuteńko stoi :)
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz