Na znikające oznakowanie poziome ulicy Zakopiańskiej i przyległych do niej ciągów pieszych zwrócił uwagę naszej redakcji jeden z Czytelników. Dodać trzeba, że oznakowanie wymalowane zostało jesienią zeszłego roku.
Pan Krzysztof w e-mailu pisze, że oznakowanie poziome ciągów “pieszojezdnych” w zasadzie przestało już istnieć, a niebawem taki sam los czeka również pasy wytyczające przejście przez jezdnię.
Wydano na to 3 mln zł z publicznych pieniędzy i uważam, że nie stać nas na pobłażanie takiemu partactwu.
- pisze nasz Czytelnik, który na dowód swoich twierdzeń załączył zdjęcia obrazujące stan oznakowania poziomego.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2194"}
::news{"type":"see-also","item":"117549"}
O sprawę oznakowania poziomego ul. Zakopiańskiej zapytaliśmy w Urzędzie Miasta Legionowo.
- Wiemy o sytuacji na ul. Zakopiańskiej związanej z jej oznakowaniem - zapewnia Kamil Stępkowski z Referatu Kultury i Współpracy legionowskiego magistratu.
- Główną przyczyną takiego stanu rzeczy są warunki pogodowe, które uniemożliwiają jego odpowiednie wykonanie. Chcąc jednak zapewnić jak najkorzystniejsze warunki dla osób korzystających z drogi (zwłaszcza uczniów i przedszkolaków), wykonawca inwestycji zrealizował oznakowanie w niesprzyjających warunkach, ze świadomością, iż może się ono stać nieczytelne.
Pragnę uspokoić mieszkańców, że jest on zobowiązany do jego poprawienia przy odpowiednich warunkach pogodowych – między innymi temperaturowych oraz wilgotności powietrza.
Zgodnie z umową może to zostać wykonane najpóźniej do końca kwietnia br.
- kończy wypowiedź przedstawiciel legionowskiego ratusza.
Jachranka: Ośrodka dla uchodźców nie będzie!
No i straciliśmy szansę. Mogliśmy zasilić piękny legionowski szpital lekarzami i pielęgniarkami. Przecież Maja Ostaszewska wyraźnie mówiła, kim są uchodźcy. Szkoda.
Boolo
01:49, 2026-04-05
Jachranka: Ośrodka dla uchodźców nie będzie!
No i straciliśmy szansę. Mogliśmy zasilić piękny legionowski szpital lekarzami i pielęgniarkami. Przecież Maja Ostaszewska wyraźnie mówiła, kim są uchodźcy. Szkoda.
Boolo
16:45, 2026-04-03
Nieoznakowany radiowóz policji w akcji. Piraci...
Łatanie budżetu nie bezpieczeństwo
X
08:51, 2026-04-03
Gminy ostrzegały: śmieci znów trafią do lasów....
Jak widać cały czas trwają kombinacje jak zepsuć dobrze funkcjonujący system odbioru odpadów. To dzięki temu że za stałą opłatą firma odbiera wszystko ilość wyrzucanych do lasów śmieci zmniejszyła się praktycznie do zera
Maro
21:21, 2026-04-01
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz