Zamknij

Blokował ruch na Sowińskiego. Dostał zarzut dopuszczenia się "innej czynności seksualnej" wobec małoletniej

11:39, 03.08.2022 | Redakcja
Skomentuj Mężczyzna blokował ruch uliczny na Sowińskiego w Legionowie. Do zdarzenia doszło 13 lipca. Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Mężczyzna, który w środę, 13 lipca blokował ruch na ul. Sowińskiego w Legionowie ma już postawione zarzuty karne. Dotyczą one jednak zupełnie innego przewinienia niż to, o którym informowaliśmy już na łamach portalu Legio24.pl. Czego dotyczą?

W środę (13.07) młody mężczyzna blokował ruch uliczny na ul. Sowińskiego w Legionowie. Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia, jego zachowanie wskazywało, że mógł być pod wpływem środków psychoaktywnych.

O sprawie szerzej pisaliśmy w poniższym artykule:

[ZT]117030[/ZT]

Zarzut dot. dopuszczenia się innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej lat 15

Znamienne w całej sprawie okazało się jednak nie jego zachowanie na ulicy, ale zupełnie co innego. Jeden ze świadków lipcowego zdarzenia informował naszego dziennikarza, że młody mężczyzna "dziwnie" zachowywał się już jadąc autobusem. Miał zaczepiać dziewczyny, robić im zdjęcia. Wśród fotografowanych dziewczyn miały być też małoletnie.

Katarzyna Ryniewicz-Smela, zastępca Prokuratora Rejonowego w Legionowie potwierdziła naszej redakcji, że mężczyźnie postawiono zarzut dotyczący dopuszczenia się tak zwanej innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej 15. roku życia. Mężczyzna został objęty dozorem policji i ma już zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. 

- W sprawie nadal trwają czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy i jej zakończenia

- informuje redakcję Portalu Legio24.pl zastępca Prokuratora Rejonowego w Legionowie.

O winie i ewentualnej karze ostatecznie zdecyduje sąd. Za powyższe przewinienie grozi kara pozbawienia wolności od  2 do 12 lat.

Drugi zarzut

Jak udało nam się dowiedzieć, legionowska prokuratura postawiła mężczyźnie jeszcze jeden zarzut - z art. 275 § 1 Kodeksu Karnego. 
Przepis ten mówi: Kto posługuje się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby albo jej prawa majątkowe lub dokument taki kradnie lub go przywłaszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

Michaś Michaś

1 0

Pomagał mu go wrzącej facet około 45 lat , grubszy bardzo krótkie włosy.Jeździli jasnym busem o nr zaczynających się .WL 80.... 02:49, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

0 0

Dlaczego nie napisali z kąt jest I imienia? Woził go grubszy facet krótko oztrzyżonę włosy około 45lat. Jasny bus o nr zaczynających się WL 80... 02:56, 04.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%