Zamknij

Ekologiczne opakowania na kosmetyki naturalne - z czego są zrobione?

12:18, 09.12.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 12:19, 09.12.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com

Ekologiczne opakowania na kosmetyki naturalne, powinny być wyprodukowane z równie ekologicznych materiałów. Na rynku dostępne są pojemniki kosmetyczne z tworzywa z kukurydzy i trzciny cukrowej, które są dosyć drogie i trudno dostępne. Wychodzą im jednak naprzeciw produkty z regranulatu sieci i lin rybackich. Mimo, że nie są 100% ekologiczne (ze względu na brak w sobie pierwiastka naturalnego czy biodegradowalnego), to ich połów z oceanów (jako elementy zanieczyszczenia wód) i poddanie recyklingowi, dają szansę na przerobienie nierozkładających się dla środowiska materiałów, i nadaniu im nowej funkcji - kosmetycznej.

Omega plastics cechuje się produkcją opakowań kosmetycznych HDPE i PP skierowanych do branży kosmetycznej, która przygotowuje produkty z naturalnych składników. Czym się one wyróżniają? Jakie mają zastosowania? Dlaczego warto je wybrać?

Producent opakowań kosmetycznych o nietypowym podejściu do recyklingu

W Polsce, rybactwo i rybołówstwo jest branżą, która regularnie dostarcza produkty rybne i produkty omega 3 do domów mieszkańców. Patrząc na branżę, która dba o zdrowe odżywianie ludzi, producent opakowań kosmetycznych OmegaPlastics.pl wyszedł na przeciw połowom i wydobyciu ryb wraz z niekorzystnymi produktami dla środowiska. Tymi produktami są m.in. zużyte pozostałości lin i sieci rybackich, które mogą zgubić się w czeluściach morza i oceanu, jak również zużyte sieci, które mogą wymagać wymiany na nowe, nie powodując strat dla środowiska (zaśmiecenia). Dzięki temu, powstałe opakowania kosmetyczne z recyklingu, przeznaczone są głównie na kosmetyki z wyrobów naturalnych, które po zużyciu również można ponownie poddać recyklingowi. Co jest zatem w nich szczególnego, że warto zapoznać się z ich atutami i możliwościami?

Ekologiczne opakowania kosmetyczne - rodzaje i zastosowanie

Ekologiczne opakowania kosmetyczne z recyklingu sieci rybackich i lin, wyróżniają się różnymi wymiarami, pojemnością i kształtem. Producent oferuje swoim odbiorcom niewielkie pojemności butelek, dozowników, tub (25 ml) oraz większe gabarytowo opakowania (1 l), jak spryskiwacze czy butelki na płyny i szampony. Ponadto butelki, w większości cechują się nieprzezroczystym materiałem w kolorze bieli. 

Dostępne są również butelki różnokolorowe - żółte, złote, zielone, czarne, czerwone, czy z niebieskimi zamknięciami. Można wykorzystać je na kosmetyki płynne (np. perfumy, olejki, toniki, płyny miceralne), półpłynne (np. żele, szampony, pianki, kremy), a także stałe (np. woski do włosów, gęste kremy). 

Opakowania do kosmetyków z recyklingu - dlaczego warto wybrać?

Butelki na perfumy, olejki i kosmetyki oraz opakowania kosmetyczne typu spray, z zatrzaskiem, nakrętkami, pompką, dozownikiem czy butelką typu airless, są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ze względu na produkt z jakiego powstały - polietylen i polipropylen - są bardzo wytrzymałe. Jednocześnie, nie działają alergeno-twórczo na organizm, ani nie wchodzą w reakcje chemiczne z kosmetykami naturalnymi, które mogą je wypełnić. 

Każde opakowanie jest dostosowane do możliwości nadania im unikalnych oznaczeń i naklejek, które będą informować o zawartości znajdujących się w nich kosmetyków. Producent opakowań kosmetycznych, poza swoim dotychczasowym asortymentem, może przygotować opakowania pod indywidualne zamówienia, a także zaprojektować i uruchomić produkcję w ramach współpracy długofalowej.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%