Zamknij
REKLAMA

Usługi detektywistyczne dla biznesu

14.42, 27.09.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.42, 27.09.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Tak jak w życiu, tak i w biznesie bardzo ważne jest zaufanie. Wartościowi i lojalni pracownicy to podstawa odpowiedniego działania i rozwoju firmy. Dlatego, jeśli dopadają nas podejrzenia, warto zastanowić się nad profesjonalną kontrolą, która pomoże zweryfikować ewentualne nadużycia i rozwiać wątpliwości. Dowiedz się, jak usługi detektywistyczne mogą pomóc Twojemu biznesowi.

Kontrola pracowników – kiedy warto ją przeprowadzić?

  •         kontrola zwolnień lekarskich

W ostatnim czasie bardzo częstym wykroczeniem popełnianym przez pracowników jest korzystanie ze zwolnień lekarskich w celach innych niż ich rzeczywiste przeznaczenie. Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, że w trakcie zwolnienia L4 pracownicy udają się na wakacje lub świadczą inną pracę zarobkową. A tego typu działania nierzadko stwarzają wiele problemów dla pracodawcy np. problemy organizacyjne lub finansowe, które poważnie szkodzą interesom firmy.

Każdy pracodawca uprawniony jest do przeprowadzenia kontroli w związku z prawidłowością zaświadczenia lekarskiego pracownika o niezdolności czasowej do pracy oraz tego, czy zostało ono prawidłowo wystawione i czy pracownik stosuje się do jego przestrzegania.

Taka kontrola zwolnień lekarskich polega na zweryfikowaniu czy pracownik w okresie, w którym jest niezdolny do pracy, nie wykorzystuje zwolnienia L4 w sposób niezgodny z jego celem. Jeśli istnieje obawa o niewłaściwe wykorzystywanie zwolnień lekarskich, warto zastanowić się nad skorzystaniem z usług detektywistycznych. Pomocny będzie tu Detektyw Sektor, który poprzez dyskretną obserwację wskazanej osoby, wykluczy lub potwierdzi przypuszczenia, a w razie potrzeby zbierze również dowody, które później stanowić będą podstawę do zwolnienia nieuczciwego pracownika.

  •         tajemniczy klient

Efektywne zarządzanie personelem oraz egzekwowanie zleconych pracownikom zadań jest kluczem do sprawnego działania każdej firmy. Dlatego warto regularnie wykonywać badania jakościowe personelu. Pozwoli to na sprawdzenie, w jakim stopniu standardy, które przyjęła dana firma, realizowane są przez pracowników w ich codziennych działaniach.

Szczegółowe sprawdzenie zespołu firmy to tzw. tajemniczy klient. Oferowane w tym zakresie usługi wymagają indywidualnego podejścia, ponieważ każdy biznes jest inny. Tego rodzaju wyspecjalizowane badania zapewnia prywatny detektyw, który profesjonalnie sprawdza pracowników firm z różnych branż pod kątem:

- kompetencji,

- fachowości realizacji standardów firmowych,

- jakości świadczonych usług,

- poziom i czas obsługi klienta,

- transparentnie udzielonej informacji klientom.

Ponadto, usługi tego typu mogą być wykonywane m.in.: w urzędach samorządu terytorialnego, hotelach oraz firmach oferujących szeroko pojęte usługi rekreacyjno-wypoczynkowe, barach i restauracjach, a także w sklepach sieciowych oraz w punktach sprzedaży sieci telefonii komórkowej.

Dyskretnie i skutecznie - usługi detektywistyczne dla biznesu

Detektyw Spark swoje działania opiera na doświadczeniu i dyskrecji. Nie ocenia działań pracowników oraz nie interpretuje ich, stwierdza jedynie fakty, jakie zastaje na miejscu. Dzięki temu ustalić może np. jakie zdanie o usługach i produktach danej firmy mają jej klienci oraz czego brakuje w jej ofercie. Na zlecenie analizie podlega także poziom obsługi w danym przedsiębiorstwie z konkurencyjnymi, co pozwala wyciągnąć wnioski oraz wdrożyć zmiany, pozwalające zwiększyć potencjał firmy.

Prowadząc firmę, na głowie ma się wiele różnego rodzaju obowiązków. Nic więc dziwnego, że dokładne sprawdzanie pracowników na własną rękę może być trudne. Warto więc zainteresować się usługami detektywistycznymi, co pozwoli szczegółowo i profesjonalnie przeanalizować działania całego zespołu – np. kompetencje personelu, jakość świadczonych usług oraz czy standardy, które przyjęła dana firma, realizowane są w odpowiednim stopniu. Dzięki temu łatwiej będzie wskazać kierunki działań, jakie dana firma powinna przedsięwziąć w celu ich wykluczenia nieprawidłowości oraz podniesienia standardów na wyższy poziom.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%