Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać kulki do suchego basenu? Na co zwrócić uwagę?

00.00, 18.08.2022 materiał partnera

Dzieci uwielbiają suche baseny z kulkami. Dostępność takiej atrakcji w domowym zaciszu pozwoli pociechom w każdej chwili poczuć się jak na sali zabaw. Aby uczynić tę rozrywkę bezpieczną, należy upewnić się, że kulki, którymi zostanie wypełniony suchy basen, spełniają odpowiednie standardy. Jak dobrać kulki do basenu, by zapewnić dziecku nieskrępowaną i niestwarzającą ryzyka dla zdrowia zabawę?

Suchy basen z kulkami – jak wygląda i czym się charakteryzuje?

Suchy basen z kulkami dla dzieci to zabawka, która już od lat podbija serca maluchów. Beztroskie skakanie wśród kolorowych piłeczek to atrakcja, którą cenią sobie tak młodsze, jak i nieco starsze pociechy. Domowe suche baseny przyjmują zwykle formę wykonanego z miękkiej pianki pojemnika, do którego wsypuje się barwne kulki.

O czym pamiętać, wybierając kulki do suchego basenu?

Rodzice planujący zakup suchego basenu dla dziecka często zastanawiają się, ile kulek będą musieli nabyć, by zapewnić pociesze komfortową i bezpieczną zabawę. Czynnikami, które należy wziąć pod uwagę w procesie podejmowania decyzji, są:

  • wiek dziecka – jeśli dziecko nie utrzymuje jeszcze równowagi na stojąco, warto zapełnić basen do takiego poziomu, który umożliwi wygodną zabawę na siedząco;
  • wymiary basenu;
  • wymiary piłek – im większe kulki, tym mniej ich potrzeba, by wypełnić basen. Należy jednak pamiętać, że młodsze dzieci mogą mieć problem z chwytaniem zbyt dużych piłeczek. Optymalna średnica wynosi około 7 cm.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, wybierając kulki do suchego basenu?

Rodzaj materiałów użytych w produkcji

Jako rodzic doskonale wiesz, że bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najważniejsze. Pamiętaj więc, by zawsze zweryfikować wiarygodność dostawcy zabawek, którymi będzie się bawić Twoja pociecha. Zwróć uwagę na rodzaj materiałów użytych w produkcji i upewnij się, że producent kulek do suchego basenu dba o wytwarzanie produktów zgodnie z europejskimi standardami. Typ materiału ma również wpływ na żywotność produktu. Piłeczki wykonane z trwałego plastiku zachowają swój kształt nawet przez długie lata i wytrzymają niejedną intensywną zabawę.

Forma piłeczek

Sposób wykonania kulek oraz ich wymiary mają duży wpływ na bezpieczeństwo zabawy. Upewnij się więc, że kupione kulki są wystarczająco duże – dzięki temu uchronisz swoje dziecko przed ryzykiem zadławienia podczas korzystania z suchego basenu. Przed udostępnieniem maluchowi suchego basenu sprawdź również, czy powierzchnia piłeczek jest gładka i czy nie występują na niej wypustki w miejscu łączenia. Wystające, ostre fragmenty plastiku mogą skaleczyć dziecko, dlatego zwrócenie uwagi na ten aspekt jest tak istotne.

Kolorystyka i wygląd piłeczek

By zachęcić pociechę do zabawy w suchym basenie, warto uzupełnić go kulkami w więcej niż jednym kolorze. Taka różnorodność sprawi, że atrakcja stanie się znacznie ciekawsza w oczach dziecka i jego przyjaciół. Kolorowe kulki to także okazja do nauki poprzez zabawę – młodsze pociechy mogą sortować barwne piłeczki i uczyć się nazw kolorów. Starsze dzieci wykorzystają kulki z suchego basenu do ćwiczenia prostych operacji matematycznych lub nauki kolorów w języku angielskim.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%