Zamknij

Jakie łóżko wybrać do salonu?

11:30, 19.07.2022 | Materiał partnera
Skomentuj Fot. materiał partnera

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na stworzenie sypialni. Wielofunkcyjne pomieszczenia powinny być urządzone nieco inaczej, gdyż niemożliwe jest zmieszczenie w nich klasycznego łóżka i pozostałych niezbędnych sprzętów oraz mebli. Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni w salonie?

1. Co jest lepsze — kanapy do salonu czy łóżka w szafie?

2. Łóżko chowane w szafie — zalety

Klasyczna sofa z funkcją spania na co dzień sprawdza się gorzej niż zwykłe łóżko z materacem. Jest przystosowana do okazyjnego użytku, dlatego do sypialni w salonie powinno się wybrać inny mebel. Ustawienie łóżka obok kanapy zwykle jest niemożliwe ze względu na brak miejsca — pokój dzienny będzie zagracony i mało funkcjonalny. Jakie łóżko sprawdza się w salonie, gdy chce się uniknąć spania na klasycznej kanapie?

Co jest lepsze — kanapy do salonu czy łóżka w szafie?

Do małego salonu przeznaczone są meble wielofunkcyjne. Dzięki nim możliwe jest zaoszczędzenie przestrzeni i jej komfortowe wykorzystanie. Kanapy do salonu umożliwiają wygodne odpoczywanie przed telewizorem lub podczas czytania książek. Dodatkowo kanapa przydaje się podczas przyjmowania gości, gdy chce się zaprosić ich na popołudniową kawę z domowym ciastem. Podczas snu sofa sprawdza się jednak dość słabo, gdyż ma powierzchnię nieprzystosowaną do podpierania kręgosłupa. 

Łóżka w szafie są alternatywą dla kanapy nawet w małym salonie. Można ustawić je na dowolnej ścianie i błyskawicznie rozłożyć przed snem. W ciągu dnia mebel wygląda jak zwykła, nowoczesna szafa i zajmuje niewiele miejsca. Obok niego może stać kanapa, która służy do wypoczynku, gdyż oba meble bez trudu zmieszczą się w jednym pomieszczeniu. Rozkładanie łóżka z szafy nie wymaga jego ścielenia, gdyż pościel przypina się do materaca za pomocą specjalnych pasów.

Łóżko chowane w szafie — zalety

Łóżko piętrowe lub kanapa pomagają zaoszczędzić przestrzeń, jednak to łóżka chowane w szafie są najlepszym wyborem do pokojów dziennych. W łóżko piętrowe warto wyposażyć pokój dziecięcy, natomiast łóżko w szafie ustawić w salonie. Atutem półkotapczanu jest optymalne wykorzystanie przestrzeni, przy jednoczesnym zachowaniu jej wypoczynkowego charakteru w ciągu dnia. Ponadto półkotapczan przyśpiesza ścielenie łóżka rano i wieczorem, gdyż pościel przez cały czas jest przymocowana do materaca. Do łóżka w szafie można dobrać materac o twardości i grubości dopasowanej do indywidualnych potrzeb, co ogranicza ból kręgosłupa i podnosi komfort snu. Półkotapczan można również wyposażyć w efektowne oświetlenie przydatne przed zaśnięciem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%