Zamknij

Co charakteryzuje dobrze zaprojektowane osiedle mieszkaniowe?

00:00, 13.07.2022 artykuł sponsorowany

Decydując się na kupno mieszkania od dewelopera, zwracamy uwagę na wiele aspektów i szczegółów. Najczęściej interesuje nas cena oraz dostępne metraże. Wielokrotnie ważne jest również najbliższe otoczenie inwestycji oraz bezpieczeństwo okolicy, w której powstaje inwestycja. Te wszystkie punkty mają ogromny wpływ na to, jak będzie się nam mieszkało na danym osiedlu. Większość osób ceni sobie również dobra lokalizacje, która pozwala im szybko przemieszczać się po mieście bez względu na porę dnia.

Połączenie kilku rodzajów przestrzeni

Poprawnie zaprojektowane osiedle składa się z przestrzeni publicznej i prywatnej. Pierwsza z nich to tereny wspólne, takie jak pobliskie parki, zielone tereny, tarasy czy place zabaw. Do przestrzeni prywatnej natomiast należą takie elementy jak mieszkanie oraz należący do niego balkon, taras lub ogródek. Wytwarza się również coś takiego jak przestrzeń półpubliczna, do której należą między innymi parkingi. Każdy z mieszkańców posiada swoje prywatne miejsce, jednak dostęp do powierzchni parkingu mają wszyscy, którzy mieszkają w inwestycji. Takie rozwiązania pomagają mieszkańcom osiedla poznawać się i tworzyć swego rodzaju społeczność. Można nawiązać relacje z sąsiadami lub zdobyć nowe, przydatne znajomości. Więcej informacji na temat dobrze zaprojektowanych osiedli mieszkaniowych można znaleźć pod adresem https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/osiedle-laguna/

Bliskość punktów handlowo-usługowych

Niektóre osiedla funkcjonują podobnie jak małe miasteczka. Są kompleksowo wyposażone w niezbędne punkty handlowo-usługowe, w których możemy zrobić codzienne zakupy i załatwić pilne sprawy. W okolicach nowych osiedli mieszkaniowych powstaje również wiele punktów gastronomicznych, dzięki czemu zawsze można udać się na romantyczną kolację lub wyjście ze znajomymi. Istotne jest również to, aby blisko osiedla znajdowały się placówki edukacyjne. Chodzi tu głównie o żłobki lub przedszkola, które ułatwiają rodzicom organizacje czasu przez cały dzień i umożliwiają im pójście do pracy

Dzięki takiej organizacji osiedla zyskujemy przede wszystkim czas. Dodatkowo mniej jeździmy samochodem, co daje nam również wymierne korzyści ekonomiczne w postaci zaoszczędzonych środków na paliwo. Jest to również duże udogodnienie dla osób starszych, które często nie mogą przemieścić się do centrum miasta, aby zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Bliskość przystanków komunikacji miejskiej oraz dobre połączenie z pozostałymi częściami miasta to także ogromny atut nowych osiedli. Coraz więcej osób rezygnuje z przemieszczania się samochodami na rzecz tramwajów oraz rowerów i hulajnóg miejskich.

Miejsca relaksu i rozrywki

Nowoczesne osiedla wyposażone są w strefy do spędzania wolnego czasu dla każdej kategorii wiekowej. Rozpoczynając od placu zabaw, poprzez zielone tereny i miejsca do organizacji grilla czy pikniku, aż po plenerowe siłownie i boiska do gry. Dzięki takim rozwiązaniom osiedlowa społeczność może się poznawać, integrować i aktywnie spędzać w wolny czas w miłym towarzystwie, bez wyjeżdżania daleko od domu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%