Zamknij

Zakup mieszkania na Wilanowie z rynku pierwotnego: czego się spodziewać?

12:03, 01.06.2022 | .
Skomentuj Fot. materiał partnera

Niska zabudowa, osiedla przeplatane zielenią oraz przestrzenie dedykowane biurom i usługom. A do tego duża liczba miejsc służących rekreacji. Jesteś w trakcie poszukiwania mieszkania w Warszawie? Warto rozważyć stołeczny Wilanów.

Nieruchomości jednorodzinne: co oferują deweloperzy

W przypadku dzielnicy Wilanów w Warszawie trzeba raczej nastawić się na nieduże bloki - choć kilku developerów buduje osiedla domów. Miasteczko Wilanów - czyli rejon dzielnicy, w którym powstaje obecnie większość inwestycji to przede wszystkim kilkupiętrowe bloki - nie ma tu drapaczy chmur. Wilanów jest podzielony na kilka stref, które mają swój specyficzny charakter. Powsin i Powsinek to domy jednorodzinne, starsza część dzielnicy w okolicach Al. Wilanowskiej to wysokie bloki, a Miasteczko Wilanów - kameralne lub średniej wielkości budownictwo jednorodzinne. Placówki związane z opieką nad najmłodszymi współmieszkańcami takie jak żłobki, przedszkola i szkoły, znajdziemy w jednym rejonie Wilanowa, podobnie wspomniane wcześniej przestrzenie biurowe i usługowe ulokowane zostały w innym miejscu. Okolice Pałacu w Wilanowie to tradycyjne miejsce spacerów i spotkań.

Wilanów – oferta mieszkaniowa

Wilanów jak się okazuje trafia idealnie we współczesne potrzeby mieszkaniowe klasy średniej. Kilkupiętrowe bloki okazują się strzałem w dziesiątkę, bo stanowią złoty środek między własnym domem lub zabudową szeregową, a wysokim budownictwem wielorodzinnym. Duża część kupujących preferuje nieruchomości, które nie będą wymagać od nich zbyt dużych nakładów pracy w zakresie utrzymania, tak jak może to mieć miejsce w przypadku domów z ogrodem, a jednocześnie pozwolą żyć w spokoju i zapewnią możliwie kameralną atmosferę. Dla jednych kameralne mieszkania na Wilanowie to dobry kontakt z sąsiadami i łatwiejszy dostęp do wielu punktów handlowych i usługowych. Wielu kupujących wykorzystuje lokum jedynie w charakterze noclegowym (co nie jest rzadkością), z przeniesieniem większości aktywności „na zewnątrz”. 

Na Wilanowie buduje wielu znanych i renomowanych developerów - m.in. Polnord (osiedle Wilania), Robyg, Mota Engil oraz Dor Group (inwestycja Infinity Wilanów).

Mniej atrakcyjne aspekty mieszkania na Wilanowie

Jednym z najczęściej wspominanych przez mieszkańców dzielnicy problemów, są miejsca parkingowe. Ze względu na to, że ten region Warszawy został zaprojektowany tak, aby zapewnić dogodny dostęp do wszystkich najpotrzebniejszych miejsc bez konieczności czasochłonnego podróżowania do odległych rejonów miasta, zaoszczędzono na ogólnodostępnych parkingach. Mieszkańcom parkować łatwo, gościom już niestety nie. Decydując się na zakup mieszkania na Wilanowie mamy w większości przypadków nieruchomość z przydzielonym już miejscem do parkowania lub parcelą w garażu podziemnym. Jeśli przyjadą jednak goście, mogą pojawić się problemy.

Inną kwestią jest brak szybkiego dostępu do metra, do którego mogliśmy przywyknąć, mieszkając w innych miejscach na mapie Warszawy. Stacja Wilanowska, jest w istocie umiejscowiona na Mokotowie, a z WIlanowa trzeba do niej dość długo jechać. Nie powinno to jednak przerażać nowych nabywców mieszkań, bo został już rozstrzygnięty przetarg na budowę trasy szybkiego tramwaju, a dodatkowo stale rozwijana jest sieć linii autobusowych.


Kupno nieruchomości na Wilanowie: warte rozważenia

Dla osób kupujących mieszkanie ciekawą informacją może być bliskość wielu swietnych sklepów z zaopatrzeniem budowlanym i wyposażeniem do aranżacji wnętrz. Przy ul. Bartyckiej działają składy budowlane i przedstawiciele wielu producentów, oferujących także wyposażenie wnętrz niedostępne w dużych marketach. Ten adres znają zarówno amatorzy jak i fachowcy, zajmujący się profesjonalnie remontami. Przy Bartyckiej znajdziemy takie renomowane firmy jak Centrum Wyposażenia Wnętrz czy jeden z najstarszych i najlepszych sklepów budowlanych - KIM.

Intensywne tempo życia w wielkim mieście przy jednoczesnej łatwości zaczerpnięcia – całkiem sporego – haustu świeżego powietrza, dostęp do najpotrzebniejszych punktów obsługi „życia codziennego”, możliwość realnego współtworzenia ducha dzielnicy razem z innymi mieszkańcami i wiele innych. Czy polecamy mieszkanie na Wilanowie? Zdecydowanie.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%