Zamknij

Jak leczyć próchnicę?

13:41, 18.11.2019
Skomentuj

Jak wyleczyć próchnicę? To pytanie zadaje sobie mnóstwo pacjentów, którzy stale borykają się z tym problemem.



Uzębienie nie zawsze, nawet przy bardzo dokładnej higienie, chce z nami współpracować. Próchnica powraca cicho, na początku jest bezbolesna, by potem, przy wizycie kontrolnej, w końcu się objawić lekarzowi. I znów zaczyna się wtedy jej leczenie - stomatolog czyści zęby, a także je boruje, sprawiając nam ulgę. Jak to robi?

Leczenie próchnicy w gabinecie stomatologicznym


Lekarz coraz częściej wykorzystuje w leczeniu próchnicy mikroskop lub lupę. Z ich pomocą oczyszcza zdrowe tkanki z próchnicy, nie likwidując przy okazji zdrowych części zęba. Potem wypełnia ząb specjalnymi cząsteczkami złota i srebra. Ta unikalna powłoka chroni ząb przed powtórną próchnicą i nadwrażliwością, zwłaszcza po zabiegu. Używa specjalnych technik, które pomagają w adaptacji materiału, aby ten był jak najbardziej trwały i odporny, nie tylko na bakterie, ale również na urazy. Najczęściej właśnie w ten sposób boruje się zęby, jednak ostatnio wchodzą do gabinetów dentystycznych nowe metody radzenia sobie z tym problemem. Ozonowanie to dość dobra metoda, która spowalnia próchnicę i jej rozwój. Jednak nie w każdym gabinecie będziemy mieć możliwość otrzymania takiego leczenia.

Więcej znajdziesz na stronie savoydent.pl

Higiena i rutynowe kontrole


Aby uniknąć borowania i wydawania ogromnej ilości pieniędzy na leczenie zębów nie tylko swoich, ale i całej rodziny, najlepiej jest korzystać z rutynowych wizyt. Pozwolą one na bieżąco pilnować stanu uzębienia. Dobrze jest wybrać jednego, konkretnego dentystę, jeżeli jest taka możliwość. Będzie on miał naszą kartę zdrowia, wraz ze wszystkimi zabiegami, jakie przeprowadził. Warto również dla własnego dobra wybrać odpowiedniego dentystę, który będzie wzbudzał zaufanie już od początku. Jeżeli mamy dzieci, wybierzmy specjalistę doświadczonego w leczeniu mlecznych zębów i zębów stałych u młodzieży.

Pamiętajmy również o higienie. Szczotkujmy zęby dwa, najlepiej - w razie możliwości - trzy razy dziennie. Używajmy specjalnych preparatów do czyszczenia, które zostały nam polecone przez specjalistów. Czyśćmy przestrzenie międzyzębowe nićmi, a także używajmy płynów do płukania - aby na pewno pozbyć się zalegających bakterii, sprawców próchnicy. Nie spożywajmy zbyt wielu słodkich pokarmów i słodyczy, zwłaszcza przed snem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MarlenaMarlena

0 0

Trzeba przede wszystkim nie podawać dzieciakom słodkich napoi tylko niegazowana wodę. Wpajać im dobre zasady i chodzić z nimi na regularne wizyty do stomatologa. 13:07, 21.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%