Zamknij

Sprawne zarządzanie firmą transportową

11:38, 18.05.2018
Skomentuj

Współczesne zarządzanie biznesem znacznie różni się od tego sprzed 10 czy 15 lat. Wiele zmienia się dzięki zastosowaniu nowych technologii. Mnóstwo z nich ułatwia codzienne prowadzenie firmy oraz przynosi liczne korzyści. Wykorzystać można je niemal w każdej gałęzi przemysłu i nie tylko. Jedną z dziedzin gospodarki, która chętnie wprowadza nowoczesne rozwiązania jest transport oraz logistyka. O czym więc warto pamiętać przy prowadzeniu firmy transportowej?


Jak założyć firmę transportową?


Transport jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż w naszym kraju. Szacuje się, że stanowi aż 10% PKB. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zastanawia się nad otworzeniem firmy świadczącej właśnie takie usługi. Jej założenie nie jest najprostszym zadaniem. Jak w przypadku każdego biznesu, potrzebny będzie szczegółowy biznes plan. Należy także rozważyć zakup pojazdów. Niewiele przedsiębiorców dysponuje wolną gotówką na ten cel. Konieczny będzie więc kredyt. Alternatywą dla pożyczki może być jeszcze leasing. Rozważając to rozwiązanie musimy jednak mieć na uwadze, że przewoźnik nie będzie właścicielem pojazdu, a jedynie jego użytkownikiem. Co to oznacza w praktyce? Do kosztów prowadzenia firmy trzeba więc doliczyć raty za pojazd. Uruchamiając działalność transportową można skorzystać z dotacji unijnych. Ich wysokość wynosi nawet nawet do 300 tys. złotych, w zależności od programu, na jaki się powołujemy. Pamiętać trzeba jeszcze o jednym- wykonywanie transportu krajowego i międzynarodowego rzeczy lub osób wiąże się z pozyskaniem licencji. Jej koszt wynosi przeważnie ok. kilkuset złotych. Do opłat należy doliczyć także polisę na ubezpieczenie oraz uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych, o ile sami chcemy przejąć obowiązki kierowcy. W większej firmie zazwyczaj zatrudnia się od kilku do kilkunastu kierowców.

Zarządzanie firmą transportową


Sprawne zarządzanie firmą o tym profilu wymaga wdrożenia nowoczesnych rozwiązań. Przydatna okaże się bez wątpienia aplikacja umożliwiającą podgląd pojazdów w czasie rzeczywistym. Dzięki niej można sprawdzić, które pojazdy są w ruchu, a które pozostają nieaktywne. To jednak nie wszystko. Jedną z najważniejszych funkcji jest prowadzenie statystyk. Pozwala to na monitorowanie i porównanie wyników wszystkich kierowców, co sprawia, że łatwiej wyeliminować pojawiające się problemy. Analiza mapy cieplnej ruchu samochodowego także jest bardzo korzystna. Z jej pomocą możliwe staje się sprawdzanie najczęściej lub najrzadziej odwiedzanych tras. W czym jeszcze może nas wyręczyć aplikacja mobilna? W monitorowaniu eksploatacji pojazdów. Wystarczy, że ustawimy datę zakupu ubezpieczenia czy przeglądu technicznego. O innych możliwościach aplikacji przeczytamy na https://www.brumgo.com/pl/.

Transport stale się rozwija i wszystko wskazuje na to, że ta branżą odnotuje jeszcze lepsze wyniki. Założenie własnej działalności o tym profilu może okazać się opłacalne, jednak wymaga dopilnowania wielu formalności. Zarządzając taką firmą dobrze jest postawić na nowoczesne rozwiązania, które pomogą w zarządzaniu biznesem.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%