Dla wielu niepłodnych par marzenie o rodzicielstwie bywa trudniejsze do zrealizowania niż mogłoby się wydawać. Na szczęście dzięki refundacji in vitro w ramach rządowego programu, coraz więcej osób może liczyć na wsparcie w drodze do spełnienia tego pragnienia. Klinika Bocian w Warszawie, jeden z realizatorów programu, oferuje pomoc zarówno parom z dużych miast, jak i z mniejszych miejscowości, dając im szansę na skuteczne leczenie niepłodności.
Refundacja in vitro to forma finansowego wsparcia leczenia niepłodności udzielanego z budżetu państwa. Program jest dostępny dla par z całej Polski niezależnie od miejsca zamieszkania czy wielkości miejscowości. Dzięki temu pary, które wcześniej miały utrudniony dostęp do leczenia za pomocą in vitro, mogą teraz skorzystać z tej formy pomocy. Klinika Bocian, od lat specjalizująca się w leczeniu niepłodności, również została realizatorem program w ośmiu miastach w Polsce: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie oraz Warszawie. Przez pierwsze miesiące funkcjonowania programu, czyli od 1 czerwca do końca 2024 roku w placówkach Kliniki Bocian potwierdzono ponad 1800 ciąż u par, a kolejni pacjenci już są przygotowywani do procedury.
Fot. materiał partnera
Rządowy program przewiduje pełne finansowanie do sześciu procedur wspomaganego rozrodu. Obejmuje to maksymalnie sześć cykli w przypadku korzystania z dawstwa zarodków, cztery cykle zapłodnienia przy użyciu własnych komórek rozrodczych lub dawstwa nasienia oraz dwa cykle zapłodnienia z wykorzystaniem dawstwa oocytów.
Ogólnopolski program finansowania in vitro jest dostępny dla par, które spełniają określone kryteria. Kwalifikacja nie jest jednak skomplikowana, przebiega szybko i sprawnie. Wymagana jest diagnoza bezwzględnej lub nieskutecznie leczonej niepłodności w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kobieta może mieć maksymalnie 42 lata przy korzystaniu z własnych komórek rozrodczych lub dawstwa nasienia oraz 45 lat w przypadku dawstwa oocytów, lub zarodków, natomiast mężczyzna do 55 lat. Program obejmuje pary pozostające w małżeństwie lub we wspólnym pożyciu, uczestnicy muszą posiadać także ważne ubezpieczenie zdrowotne. Przy dawstwie nasienia, oocytów lub zarodków wymagana jest także opinia psychologa. Do programu mogą przystąpić również pary, które wcześniej korzystały z in vitro, mają dzieci lub zamrożone zarodki. Co więcej, program zapewnia także zabezpieczenie płodności w przypadku pacjentów zmagających się z chorobą onkologiczną.
Fot. materiał partnera
W województwie mazowieckim refundacja jest dostępna chociażby w Klinice Bocian w Warszawie, mieszczącej się przy ul. Stawki 2a. Pary, które są zainteresowane finansowaniem in vitro w placówce mogą skontaktować się telefonicznie z ośrodkiem: +48 22 300 50 90.
Więcej informacji o finansowaniu in vitro można znaleźć na stronie:
https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro
Fot. materiał partnera
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz