Zamknij

Licytacje komornicze w zachodniopomorskim

11:17, 13.09.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 11:17, 13.09.2024

Chcesz kupić nieruchomość, jednak na rynku komercyjnym nie znajdujesz interesujących ofert? Sprawdź licytacje komornicze! Oferowane przez komornika mieszkania, domy czy działki są wystawiane w atrakcyjnej cenie wywoławczej, wynoszącej 3/4 wartości nieruchomości w pierwszym terminie i 2/3 w drugim. I choć ostateczna kwota, jaką zapłacisz, zależy od przebiegu licytacji i liczby oferentów, z pewnością warto spróbować. Oto jak kupować od komornika!

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie nieruchomości sprzedaje komornik,
  • jak wziąć udział w licytacji komorniczej,
  • jakie kroki musisz podjąć, jeśli wygrałeś licytację.

Co kupisz od komornika?

Interesuje Cię dom, mieszkanie, a może działka? Jesteś przedsiębiorcą i chcesz kupić lokal usługowy, biurowy, gabinet, halę produkcyjną lub magazyn? Wszystkie te nieruchomości można nabyć od komornika. Już teraz sprawdź najnowsze licytacje komornicze w zachodniopomorskim i przekonaj się, czy znajdziesz wśród nich propozycję dla siebie.

⚠️ Pamiętaj!

Obwieszczenia komornika pojawiają się regularnie i informują o planowanych licytacjach. Zapoznaj się z zamieszczonymi w nich danymi – to nie tylko metraż, lokalizacja, stan techniczny czy przeznaczenie nieruchomości, lecz także numer księgi wieczystej, na podstawie którego sprawdzisz kluczowe zapisy.

Chcesz wziąć udział w licytacji? Postępuj krok po kroku!

Gdy już zapoznasz się z treścią obwieszczenia, możesz umówić się na oglądanie nieruchomości – komornik wyznacza terminy, w których osoby zainteresowane zakupem mogą odwiedzać dany lokal. Istotne jest również wpłacenie wadium. Stanowi ono obligatoryjny warunek wzięcia udziału w licytacji, a jego dokładna wysokość jest podana w obwieszczeniu.

Ważne!

Pieniądze wpłacone jako wadium zostaną Ci zwrócone, jeśli nie weźmiesz udziału w licytacji lub ją przegrasz. Jeżeli z kolei ją wygrasz, będą zaliczone na poczet zapłaty reszty ceny. Przepadną w sytuacji, gdy – po wygranej licytacji – nie zdecydujesz się kupić nieruchomości.

Po wpłaceniu wadium pozostaje Ci stawić się na licytacji w wyznaczonym terminie i zaproponować swoją ofertę. Wygra najwyższa, pamiętaj jednak, aby dobrze oszacować swoje możliwości finansowe.

Wygrałeś licytację... i co teraz?

Jeśli udało Ci się dokonać przybicia, poczekaj na pismo z sądu informujące o tym fakcie i wzywające do zapłaty pozostałej sumy za wylicytowaną nieruchomość. Od otrzymania tego dokumentu masz dwa tygodnie na uregulowanie należności. Potrzebujesz więcej czasu? Złóż wniosek o przedłużenie tego terminu do miesiąca.

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%