Zamknij

Najczęściej popełniane błędy przy tworzeniu fotoksiążek: zobacz, jak ich unikać

10:14, 26.03.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 11:21, 26.03.2024

Projektowanie fotoksiążek stało się popularnym trendem, który generuje i pozwala zachować wyjątkowe wspomnienia w nowoczesnej formie. Odbiorcy pokochali wydruki cyfrowych kadrów, które można modyfikować i zestawiać z tekstem czy klipartami, tworząc osobistą historię pełną personalizowanych akcentów. Czy wiesz, jak stworzyć udany projekt? Poznaj błędy, jakich należy unikać w fotoksiążce.

Zdjęcia wątpliwej jakości

Pułapka nr 1 czai się za wizualną kurtyną! Nie każdy ma wprawne oko, by spostrzec, że zdjęcie jest źle wykadrowane, ma niską rozdzielczość i w powiększeniu elegancko prezentuje nieestetyczny zestaw pikseli. Na szczęście przeciętny osobnik jest w stanie wychwycić marnej jakości zdjęcia, szczególnie gdy na pierwszym planie są przedmioty pozbawione ostrości.

Takich kadrów unikaj, jeśli chcesz stworzyć idealną fotoksiążkę. Opcja wydruku jednego zdjęcia na rozkładówce bardzo motywuje do zgłębienia tematu jakości fotek. Wiesz już, czego nie robić podczas naciskania spustu migawki? Po precyzyjnej selekcji zdjęć możesz wejść na stronę https://www.colorland.pl/fotoksiazka, by rozpocząć unikalny projekt. Teraz będziesz mieć pewność, że efektem Twoich starań będzie profesjonalne i dopracowane wizualnie dzieło.

Brak tekstu

Nie jest to typowy błąd – fotoksiążka, w której znajdują się wyłącznie zdjęcia na tle estetycznego szablonu, ma swój niepowtarzalny urok. Ale przyznaj, że jest to opcja, która wygląda dość surowo i brak w niej przytulnych akcentów. Tymczasem na stronach albumu możesz wyrazić swoją osobowość również za pośrednictwem przemyślanego tekstu.

Cytaty, krótkie dialogi z podróży, nazwy miejsc, które odwiedzono, daty czy dedykacje – czasem wystarczy zwięzła forma, by przywrócić kluczowe wspomnienia.

Zbyt dużo zdjęć na jednej stronie

Fotoksiążka może być traktowana jako osobista pamiątka, ale to nie oznacza, że musisz wypełnić ją po brzegi zdjęciami. Jeśli chcesz opowiedzieć dłuższą historię, rozmieść kadry równomiernie na kolejnych stronach. Kiedy postanowisz „upchać” je w jednym miejscu, uzyskasz efekt mozaiki. To raczej mało estetyczny zabieg, którym możesz popsuć naprawdę ciekawe ujęcia. I wywołać oczopląs ;)

Brak odstępów między zdjęciami

Tworzysz swoją fotoksiążkę tak, by między krawędziami zdjęć nie było przerwy? To błąd, który negatywnie wpływa na kompozycję kadrów. Warto zostawić choćby niewielki odstęp między zdjęciami, a także na brzegach każdej strony – w ten sposób przedstawisz swoją historię w bardziej elegancki sposób.

Narracja bez spójności

Tworzenie fotoksiążki na siłę mija się z celem. Nie wrzucaj przypadkowych zdjęć, które tworzą wieloletni przekrój Twojego istnienia. Zadbaj o spójność, by zająć odbiorcę ciekawą opowieścią. Rodzinna uroczystość, urlop na Lanzarote czy podsumowanie roku – skup się na wydarzeniach, które chcesz zapamiętać i pokazać następnym pokoleniom. Fotoksiążka umożliwia Ci jedno i drugie, ale zanim zrealizujesz swój projekt, obmyśl misterny plan, dzięki któremu pozostawisz po sobie wzruszające wspomnienia.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%