Zamknij

Esperal Płock - Skuteczność wszywki alkoholowej

Artykuł sponsorowany + 12:10, 04.04.2023 Aktualizacja: 15:20, 04.04.2023
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Granica między piciem okazjonalnym a nałogowym spożywaniem alkoholu jest bardzo cienka i łatwo ją przekroczyć. Rozwój choroby alkoholowej przebiega stopniowo według określonych faz. U jednych trwa znacznie szybciej u innych nieco dłużej. Zawsze skutkuje jednak wyniszczeniem organizmu, zarówno w sposób fizyczny jak i psychiczny. Osoba uzależniona od alkoholu potrzebuje pomocy w zaprzestaniu spożywania alkoholu. Jedną z metod jest zastosowanie wszywki alkoholowej.

Skuteczność terapii Esperalem

Esperal Płock z https://gabinetchirurgiczny.com/esperal-wszywka-alkoholowa-plock-ciechanow-plonsk/ charakteryzuje się wysoką skutecznością. Osoby uzależnione, które posiadają wszywkę alkoholową przestają spożywać alkohol.

Spowodowane jest do tym, w jaki sposób działa Esperal. Należy pamiętać, że po spożyciu alkoholu jednostka odczuwa silne i nieprzyjemne dolegliwości zatrucia alkoholowego. Odstrasza to osoby pijącej alkohol problemowo od spożywania tej substancji, zaś osoby, które mimo zakazu spożyły alkohol czują do niego odrazę.

Należy pamiętać, że Esperal nie jest samodzielną metodą leczenia choroby alkoholowej. Nie wpływa on na zmianę przegania, myślenia czy zachowań jednostki. Osoba uzależniona nadal odczuwać będzie silny głód alkoholowy, czyli wzmożoną potrzebę spożycia alkoholu. Prawdopodobnie nie sięgnie po tą substancję, jednak nie z powodu tego, że zrozumiała jak szkodliwy jest dla niej alkohol a dlatego, aby nie doświadczyć negatywnych konsekwencji swojego czynu.

Przeciwnicy stosowania wszywki alkoholowej podkreślają, że wszywka alkoholowa działa na zasadzie bata, który uderza za każdym razem, gdy jednostka złamie reguły, czyli spożyje alkohol. Po zakończonej terapii Esperalem bar znika, a co za tym idzie pojawia się duże ryzyko powrotu do nałogu. Spowodowane jest to tym, że bez równoległego podjęcia terapii leczenia uzależnień w myśleniu, zachowaniu oraz postrzeganiu osoby uzależnionej nie zajdzie żadna zmiana.

Czy warto stosować Esperal?

Warto podjąć każdą próbę, która pozwala na wyjście z nałogu. Należy pamiętać jednak, że wszywka alkoholowa jest bardzo skuteczna i zapobiega spożywaniu alkoholu. Warto jest równolegle podjąć również terapię leczenia uzależnień. Pomoże to jednostce przejść przez trudny okres. Pozna ona sposoby na radzenie sobie w sytuacjach trudnych czy stresowych w sposób społecznie akceptowany.

Jak działa Esperal?

Wszywka alkoholowa hamuje rozkład alkoholu. Działanie to odkryto przypadkiem w XX wieku. Duńscy naukowcy zaobserwowali, że osoby, które zażywają lek Esperal doświadczają negatywne objawy. Zaintrygowani własną obserwacją postanowili przeprowadzić badania, które wykazały że Esperal blokuje metabolizm alkoholu. Odkrycie to pozwoliło na rozwój leczenia choroby alkoholowej.

Dostarczony do organizmu alkohol zostaje rozłożony do najprostszej formy. To właśnie wtedy swoje działanie zaczyna odpowiedni enzym, który odpowiada za przeprowadzenie procesu dehydrogenazy aldehydowej. W jej wyniku szkodliwy dla organizmu aldehyd octowy zostaje rozłożony do bezpiecznej postaci kwasu octowego. Substancja czynna wydzielana z tabletek, które znajdują się w organizmie blokuje działanie enzymu, który odpowiada za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. Powoduje to nagromadzenie się aldehydu octowego a co za tym idzie wywołanie nieprzyjemnych dolegliwości silnego zatrucia alkoholowego.

Jakie dolegliwości są charakterystyczne po połączeniu Esperalu z etanolem?

Osoby, które rozpoczynają terapię Esperalem muszą pamiętać o całkowitym zakazie spożywania alkoholu. Jego złamanie i skutkować będzie wystąpieniem negatywnych konsekwencji. Już w ciągu kilku minut osoba ta odczuwać zacznie silny ból głowy, zawroty głowy, wymioty, nudności, biegunkę, kołatanie serca, skoki ciśnienia, przyspieszoną akcję serca, potliwość, zaczerwienienie skóry twarzy, uczucie lęku, uczucie niepokoju, dreszcze, drgawki, duszności czy ogólne osłabienie organizmu.

Objawy te utrzymują się do kilkunastu godzin od przyswojenia alkoholu. Warto zauważyć tutaj, że już po spożyciu cukierka z alkoholem jednostka doświadczyć może silnego bólu głowy, który trwać może przez wiele godzin.

Im większa dawka przyjętego alkoholu tym objawy mogą dłużej się utrzymywać oraz ich nasilenie będzie większe.

Należy pamiętać że w przypadku znacznego spożycia alkoholu jednostka naraża się na zajście nieodwracalnych zmian w organizmie. Między innymi zapaść alkoholowa, marskość wątroby. Zgon jednostki zdarza się relatywnie rzadko i wymaga spożycia znacznej ilości alkoholu.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej?

Niestety nie każda osoba uzależniona może skorzystać z tej formy leczenia choroby alkoholowej. Osoby, które są w stanie upojenia alkoholowego lub spożywały alkohol na co najmniej dwanaście godzin przed zabiegiem nie mogą mieć podanej wszywki alkoholowej. Przeciwwskazaniem jest alergia na lek lub składnik leku. Esperal nie może zostać podany osobie, która posiada schorzenia sercowo - krążeniowe. Mowa tutaj między innymi o nadciśnieniu tętniczym czy chorobie niedokrwiennej serca. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest dokonanie przez pacjenta próby samobójczej. Wszywki alkoholowej nie można podać również pacjentowi, który ma myśli samobójcze, zaburzenia psychiczne czy psychozy. Wyjątek stanowi tutaj ostra psychoza alkoholowa.

Zabieg ten nie jest zalecany kobietom które planują zajście w ciążę w niedalekiej przyszłości, kobietom w ciąży czy kobietom karmiącym piersią. W tych przypadkach ostateczną decyzją należy jednak do lekarza.

Dla kogo przeznaczony jest Esperal?

Ten zabieg przeznaczony jest dla osób uzależnionych które mają ukończone osiemnaście lat. Aby zabieg mógł się odbyć, pacjent musi wyrazić na zabieg samodzielną i świadomą zgodę. Oznacza to, że nie można podać wszywki alkoholowej osobie uzależnionej bez jej zgody czy wiedzy lub na prośbę osób trzecich.

Zabieg zalecany jest dla osób które chcą zwyciężyć z problemem alkoholowym. Potrzebują Ken jednak dodatkowej motywacji i wsparcia, aby wytrwać w swoim postanowieniu.

Jak długo działa Esperal?

Wszywka alkoholowa działa przez okres od ośmiu do dwunastu miesięcy. Należy pamiętać, że przez ten okres działa ona z taką samą siłą i natężeniem. Oznacza to, że przez cały ten czas Esperal reaguje dokładnie tak samo na alkohol. Różnice w długości działania wszywki alkoholowej wynikają z indywidualnych cech jednostki oraz jej metabolizmu.

Po upływie ośmiu miesięcy zabieg ten można powtórzyć jeżeli istnieje taka konieczność.  

Wszywkę alkoholową można w każdej chwili usunąć. W tym celu przeprowadza się niewielki zabieg chirurgiczny.

Jaki jest koszt Esperalu?

Zabieg podskórnego podania wszywki alkoholowej kosztuje w granicach kilkuset złotych. Cena ta waha się w zależności od wybranego pakietu zabiegu, miasta, kliniki oraz lekarza, który przeprowadza zabieg.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%