Rozpoczęcie budowy myjni samochodowej wymaga drobiazgowego przemyślenia wielu szczegółów, m.in umiejscowienia obiektu, obecności konkurencji, planów rozwoju i własnych możliwości finansowych. Nie jest to łatwe zadanie, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych fachowców. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym, krótkim przewodnikiem na temat rodzajów myjni.
Myjnia samochodowa to świetny pomysł na biznes: obserwujemy wciąż rosnącą liczbę użytkowników aut, a także coraz większą dbałość kierowców o prezencję swoich pojazdów. Szeroki wybór możliwości inwestycji w myjnie oferuje niemiecka firma Christ Wash Systems, która swoje doświadczenie i znajomość branży opiera na 60 latach działalności. Uzyskana przez ten czas wiedza na temat najlepszych rozwiązań i zmieniających się realiów pozwoliła przygotować ofertę różnorodnych myjni, które można dopasować do lokalnych potrzeb. Z kolei firma Corrimex, jako jedyny dystrybutor produktów marki Christ Wash Systems w Polsce, nie tylko dostarcza, instaluje i wdraża sprzęt, ale także oferuje profesjonalne doradztwo i serwis. Poniżej prezentujemy rodzaje myjni proponowane przez firmę.
Ten popularny rodzaj myjni zaskakuje niedużymi wymiarami, a jednocześnie oferuje bardzo wysoką wydajność. Jej rdzeniem jest brama wyposażona w szczotki, dozowniki płynu czyszczącego i inny, niezbędny do efektywnej pielęgnacji karoserii osprzęt. Przesuwając się nad pojazdem, czyści wszystkie widoczne zabrudzenia karoserii, kół, a nawet podwozia. Niewielki rozmiar w połączeniu z możliwościami kwalifikuje ten rodzaj myjni jako świetny pomysł na biznes, ale też jako dodatek do stacji paliw lub innej inwestycji związanej z motoryzacją. Więcej o myjniach portalowych: https://www.corrimex.pl/myjnie/portalowe/
Podobnie jak myjnia portalowa, wariant tunelowy należy do grupy myjni automatycznych. Jej głównym autem jest jeszcze większa szybkość mycia, co sprawdza się najlepiej przy intensywnym ruchu w danej lokalizacji. Zasada działania myjni tunelowej różni się względem wersji portalowej wielkością, budową i sposobem czyszczenia – tutaj auto jest przemieszczane wzdłuż tzw. tunelu, który tworzą następujące po sobie moduły odpowiedzialne za mycie, woskowanie, nabłyszczanie i suszenie.
Myjnie bezdotykowe - samoobsługowe to bardzo lubiane w naszym kraju myjnie, w opozycji do myjni automatycznych nie wiążą się z koniecznością zatrudniania obsługi, ani poświęcaniem im znacznej ilości czasu. Myjnie samoobsługowe, ja wskazuje ich nazwa, obsługiwane są przez klientów, dzięki czemu są poniekąd traktowane jako pasywne źródło dochodu. Wyróżnić wśród nich możemy:
● Myjnie kontenerowe – wyposażone w kontener do użytku biurowego lub jako przechowalnia. Wariant kontenerowy myjni samoobsługowej i znajdująca się w nim maszynownia ma możliwość obsłużenia do sześciu stanowisk mycia jednocześnie.
● Myjnie modułowe – jak sama nazwa wskazuje, składają się z pojedynczego modułu, do który łatwo można dobudować kolejne. Każdy z nich zaś obsłuży do trzech stanowisk.
Utrzymanie w czystości pojazdów ciężarowych i szynowych jest trudne i kosztowne. Dlatego myjnie specjalistyczne mogą przynieść sporo oszczędności, zwłaszcza jeśli chodzi o obsługę floty pojazdów. Myjnie te będą zwykle większe i zaopatrzone w dodatkowe szczotki pozwalające na dotarcie w trudnodostępne zakamarki pojazdu o dużych gabarytach.
Zarówno przy myjniach automatycznych, jak i samoobsługowych często można zaobserwować stale napływający strumień aut zapewniający swoim właścicielom spory zysk przy niewielkiej trudności prowadzenia biznesu. By to osiągnąć, ale także by klienci nie musieli długo czekać na wykonanie usługi, konieczne jest skrupulatne przeanalizowanie swojego pomysłu na inwestycję oraz oczywiście wybór odpowiedniego modelu myjni. Jeśli chcesz uzyskać cenne porady specjalisty, który zna branżę od podszewki, zapraszamy do nawiązania kontaktu z przedstawicielem firmy Corrimex, który chętnie wskaże Ci optymalny kierunek rozwoju!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz