Zamknij
REKLAMA

Dom w stylu francuskim i kute ogrodzenie – postaw na duet idealny

09.16, 30.12.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 09.21, 30.12.2022
Skomentuj Fot. materiał partnera

Dom w stylu francuskim to kwintesencja szyku, ekskluzywnego wyglądu, a nawet luksusu. Marzysz o takiej posiadłości? A może jesteś jej szczęśliwym posiadaczem? Jeśli tak, zadbaj o to, by otoczenie obiektu idealnie wpisywało się w założenia stylistyczne. Zwróć uwagę szczególnie na dobór ogrodzenia. Świetnie sprawdzą się bogato zdobione kute przęsła. 

Dom w stylu francuskim, czyli jaki?

Piękne domy w stylu francuskim budzą zachwyt na całym świecie. Wiele osób inspiruje się ich wyglądem podczas projektowania własnego miejsca do życia. Rezydencje utrzymane w paryskim szyku przykuwają uwagę postarzanymi elementami ozdobnymi. Warto wiedzieć, że jednym z głównych założeń tej stylistyki jest historyzm. 

Wiejskie domy w stylu francuskim cechują się luksusowym wykończeniem zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. We wnętrzach można znaleźć antyczne zegary, stylizowane szafy, kryształowe lustra, a nawet rzeźby. Natomiast bryła budynku najczęściej jest ozdobiona dekoracyjną sztukaterią. 

Bardzo ważny jest umiejętny dobór kolorów. W domach we francuskim stylu nie może być mowy o przypadkowej kombinacji odcieni. Przeważają barwy stonowane, spokojne i wysublimowane. Powinny doskonale komponować się z wyposażeniem, a przede wszystkim nie przytłaczać go wizualnie. 

Jeśli marzysz o rezydencji nawiązującej do paryskiego szyku, zadbaj o to, by również jej otoczenie wpisywało się w przyjęte założenia. Świetnie sprawdzą się między innymi ogrodzenia kute, które podkreślą wyjątkowy wygląd Twojej posiadłości. 

Ogrodzenie kute ozdobne

Wiejski dom w stylu francuskim warto ogrodzić płotem, który nawiązuje do wybranej stylistyki. Bogato zdobione kute ogrodzenia nadają się do tego idealnie. 

Wiejski dom w stylu francuskim – jakie ogrodzenie?

Do domu w stylu francuskim warto dobrać płot utrzymany w podobnej stylistyce, co budynek. Nie może być on zbyt nowoczesny w formie, ponieważ nie będzie komponował się z architekturą posiadłości. 

Najlepszym wyborem jest ogrodzenie kute, które może być bardzo dekoracyjne. Jednocześnie doskonale wpisuje się w założenie historyzmu, charakterystyczne dla wiejskich domów w stylu francuskim. 

Przęsła mogą przybierać wiele różnych kształtów – mogą być proste lub bogato zdobione, na przykład motywami roślinnymi. Masz również szeroki wybór kolorów, które warto dobrać do odcienia elewacji i detali budynku.

Ogrodzenia kute – na jakie się zdecydować?

Najbardziej popularnymi produktami są ogrodzenia kute nowoczesne i tradycyjne. Nietrudno się domyślić, że w przypadku domów w stylu francuskim lepiej sprawdzi się druga wersja. 

Jej cechą wyróżniającą jest bardzo ozdobny i dworkowy charakter. Cechują się:

  • wygiętą linią, 
  • klasyczną kolorystyką,
  • bogato zdobionymi przęsłami,
  • nietuzinkowym wzornictwem. 

Możesz wybrać ogrodzenie kute z katalogu lub zamówić projekt indywidualny. W drugim przypadku masz do wyboru niemal nieograniczony zakres dekoracji. Możesz nawet zdecydować się na przęsła ze swoimi inicjałami lub herbem rodowym, jeśli taka stylistyka Ci odpowiada. 

Ogrodzenia kute doskonale pasują do domów w stylu francuskim nie tylko ze względu na wygląd przęseł, ale również podmurówki i słupków. Te elementy również mają ogromny wpływ na prezencję gotowego płotu.

Jeśli marzysz o pięknym domu w stylu francuskim, zdecydowanie warto zainteresować się ogrodzeniami kutymi, które idealnie podkreślą wyjątkowy charakter budynku.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%