Zamknij
REKLAMA

Gąbka do makijażu – co trzeba o niej wiedzieć?

17.24, 29.11.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 17.27, 29.11.2022
Skomentuj Zdj. ilustracyjne, źródło: unsplash.com

Gąbka do makijażu to narzędzie służące do nakładania na twarz kosmetyków płynnych i kremowych. Wykonana jest z pianki, lateksu lub silikonu i może występować w wielu różnych kształtach i rozmiarach. Gąbka do makijażu może pomóc Ci osiągnąć nieskazitelny wygląd, wystarczy, że zastosujesz ją w odpowiedni sposób.

Gąbeczka do makijażu – jak używać?

Gąbki do makijażu nadają się idealnie do aplikowania płynnych i kremowych podkładów, bronzerów czy róży. Oto jak należy je używać:

  • Zwilż gąbkę do makijażu wodą.
  • Nałóż kosmetyk na dłoń, a później na gąbeczkę.
  • Przyłóż gąbkę do twarzy okrężnymi ruchami. Dzięki temu równomiernie nałożysz swój produkt bazowy i łatwo wtopisz go ze skórą.

Jak myć gąbkę do makijażu?

Musisz też wiedzieć, jak myć gąbkę, oto kilka wskazówek:

  • Zamocz gąbkę do makijażu w ciepłej wodzie.
  • Wmasuj niewielką ilość mydła w płynie w gąbkę i oczyść ją palcami.
  • Spłucz całe mydło i osusz gąbkę ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym.

Cechy dobrej gąbki do makijażu

Najważniejsze jest to, aby wybrać dobrą gąbkę. Najlepiej, aby była ona miękka i giętka. Wszystko dlatego, że gąbka do makijażu powinna być w stanie dobrze wchłonąć wodę. Dla większości kobiet duże znaczenie ma trwałość gąbki, więc nie może się ona rozrywać i rozpadać w trakcie używania. Powinna być też łatwa do czyszczenia i suszenia. Lepiej, aby nie pochłaniała zbyt dużo kosmetyków. Nie może pozostawiać smug ani linii na twarzy, gdy ją nakładasz, i powinna łatwo wtapiać się w skórę. 

Kiedy gąbka do makijażu jest zła? 

Zła gąbka do makijażu będzie charakteryzować się jedną z poniższych cech:

  • Nie będzie w stanie prawidłowo wchłonąć wody.
  • Będzie miała twardą powierzchnię, która nie pozwala na równomierne nakładanie kosmetyków.

Jak długo można używać gąbki do makijażu?

Wiele kobiet nie wie, kiedy należy wyrzucić gąbkę i uznać ją za zniszczoną. Tak naprawdę może być ona używana nawet przez rok, jeśli jest odpowiednio pielęgnowana.

Powinnaś wymienić gąbkę do makijażu, jeśli zacznie się ona rwać i rozpadać lub jeśli zauważysz, że musisz użyć więcej wysiłku podczas nakładania produktów bazowych.

Jeśli nie czyścisz gąbki do makijażu wystarczająco regularnie, zacznie ona pozostawiać smugi na twarzy. Ważne jest, abyś myła ją po każdym użyciu.

Jak przechowywać gąbki do makijażu?

Nigdy nie umieszczaj gąbki do makijażu w bezpośrednim świetle słonecznym. Zawsze przechowuj ją w czystym i suchym pojemniku. Jeśli masz więcej niż jedną gąbkę do makijażu, oddziel je, używając różnych pojemników. Najlepszym sposobem na przechowywanie jest jej oryginalne etui lub opakowanie.

Pędzel czy gąbka do makijażu – co sprawdzi się lepiej?

Zarówno gąbeczkami, jak i pędzlami można budować krycie, a aplikacja podkładu i dotarcie do trudno dostępnych miejsc jak np. skrzydełka nosa będzie łatwe i precyzyjne. Gąbeczki do makijażu są zwykle pierwszym wyborem i sprawdzają się zarówno na własny użytek, jak i do wykonywania profesjonalnego makijażu. Jest to bardzo indywidualna decyzja, dlatego zdecyduj sama, którą opcja będzie dla Ciebie lepsza.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%