Zamknij
REKLAMA

Polish Grain Day już 2 czerwca w Warszawie - wywiad z Prezes Izby Zbożowo-Paszowej Moniką Piątkowską

06:11, 06.05.2022 | Redakcja
Skomentuj
REKLAMA

2 czerwca w Warszawie po raz pierwszy ma odbyć się Polish Grain Day. Co to za inicjatywa?

To inicjatywa zorganizowania spotkania firm branży zbożowo-paszowej z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej. W ten sposób odpowiadamy na adresowane od jakiegoś czasu potrzeby firm, które są zrzeszone w naszej Izbie. W przedsięwzięcie włączyły się najważniejsze w Polsce podmioty branży rolno-spożywczej – wśród nich Viterra, Towarowa Giełda Energii, Cargill, Therga Poland, USSEC, Louis Dreyfus Company, FOSS, DAKU i BST Brokers.

Wygląda to na znaczące wydarzenie na branżowej mapie wydarzeń. Jaki jest cel targów?

Mam nadzieję, że oprócz nowych kontraktów uda nam się także stworzyć uczestnikom cenną platformę dialogu o aktualnych wyzwaniach sektora. W tym roku chcemy rozmawiać o kwestiach związanych z bezpieczeństwem – także tym żywnościowym. Taki temat warunkowany jest agresją rosyjską na Ukrainie i jej konsekwencjami.

W tym kontekście chcemy też rozmawiać o krokach, które Polska i Europa powinna wdrożyć już dziś, by zadbać o bezpieczeństwo nie tylko w wymiarze militarnym i energetycznym, ale także w wymiarze żywnościowym. O tym będziemy rozmawiać w gronie przedsiębiorców, ekspertów i polityków, lecz o szczegółach będziemy mówić w najbliższych dniach.

Jak będzie wyglądało to spotkanie?

Wydarzenie odbędzie się 2 czerwca w formie targów w Praskim Centrum Koneser. Rano odbędą się targi, podczas których firmy z sektorów produkcji pasz, przemysłu olejarskiego, młynarstwa i przechowalnictwa zbóż oraz krajowego i międzynarodowego obrotu zbożami i surowcami paszowymi, a także przemysłu biopaliwowego będą mogły nawiązać cenne relacje, zintegrować się.

Po południu zaplanowane zostały panele dyskusyjne, w którym uczestnicy będą mogli także wziąć udział.

Wieczorem zaś odbędzie się Gala Diner z występem artystycznym i licytacją charytatywną. Istotne dla nas jest, by Polish Grain Day było wydarzeniem odpowiedzialnym społecznie – takim, jakim są firmy zrzeszone w Izbie.

Co oznacza „wydarzenie odpowiedzialne społecznie”?

Oprócz wprowadzania istotnych dla ogółu społeczeństwa tematów do debaty branżowej, w tym roku zaplanowaliśmy konkretne działanie o wymiarze społecznym. Podczas wydarzenia odbędzie się bowiem licytacja charytatywna, z której cały dochód zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Jak można wziąć udział w wydarzeniu?

Wydarzenie odbędzie się stacjonarnie w Centrum Praskim Koneser. Rejestracja jest jeszcze otwarta i każda zainteresowana osoba może zarejestrować się przez link: https://polishgrainday.konfeo.com/pl/groups oraz przez dedykowaną zakładkę na naszej stronie: https://izbozpasz.pl/polish-grain-day/

Jestem przekonana, że to wydarzenie będzie cennym źródłem wiedzy i kontaktów nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla rolników i pasjonatów rolnictwa, dlatego serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w wydarzeniu.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%