Zamknij

10-latka z Warszawy wyprawiła się sama do Tczewa. Do domu wróciła radiowozem...

10:34, 04.08.2022 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

10-letnia dziewczynka z Warszawy wybrała się sama, bez wiedzy rodziny na wakacyjną wyprawę pociągiem do Tczewa - podała w środę warmińsko-mazurska policja. Ze stacji kolejowej w Iławie dziecko odwieziono do domu radiowozem, pod opieką policjantów.

O dziecku, które podróżuje bez opieki dorosłych i bez biletu, powiadomiła iławską policję obsługa pociągu relacji Gliwice-Gdynia. Dziewczynce towarzyszył jedynie jej piesek.

- W rozmowie z funkcjonariuszami dziewczynka powiedziała, jak się nazywa, że ma 10 lat, mieszka w Warszawie i postanowiła pojechać do znajomych do Tczewa, nikomu w domu nic nie mówiąc 

- poinformowała PAP st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

Policjanci ustalili adres zamieszkania 10-latki i powiadomili jej matkę. Odebrali dziecko od obsługi pociągu i przetransportowali je radiowozem z powrotem do Warszawy.

- Dziewczynka wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem, cała i zdrowa została odwieziona do babci, gdyż mama była w pracy.

10-latka wyglądała na bardzo podekscytowaną zamieszaniem wokół własnej osoby i przejażdżką radiowozem - przekazała policjantka.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%