Zamknij
REKLAMA

Wakacje 2022. Pociąg Słoneczny już na trasie!

12:42, 25.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Pociąg słoneczny już na trasie nad morze. Fot. UMWM
REKLAMA

Oba pociągi Kolei Mazowieckich – „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” wyruszyły dziś w trasę nad morze. Pierwszy wyjechał tuż przed godz. 6:00 a drugi kilka minut po godz. 9:00 - informuje w komunikacie Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  

Po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią COVID-19 w trasę nad morze wyruszyły „Słoneczny” oraz „Słoneczny BIS” – specjalne wakacyjne pociągi spółki Koleje Mazowieckie.

– W tym roku swój debiut ma pociąg „Słoneczny ­– BIS”, który kursuje w weekendy i święta do Trójmiasta. To połączenie jest uzupełnieniem oferty, bardzo popularnego wśród naszych podróżnych, pociągu „Słoneczny” kursującego codziennie do Ustki.

 

Obydwa pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażone są one również w przewijaki, aby zapewnić odpowiednie warunki podróży dla rodzin z małymi dziećmi.

 

Dodatkową zaletą jest także możliwość skorzystania z oferty nieodpłatnego przewozu psa i roweru

– mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich. 

Kursy Słonecznego 7 dni w tygodniu

To 16. edycja połączenia KM z Mazowsza na Pomorze. Do tej pory skorzystało z niego już ponad 1,3 mln pasażerów. „Słonecznym” pasażerowie mogą podróżować codziennie. Ze stacji Warszawa Centralna pociąg wyrusza o godz. 5:55, a już ok. godz. 9:00 jest w Gdańsku, do Ustki dojeżdża na godz. 11:25. W podróż powrotną na Mazowsze wyrusza po godz. 12:00, kończąc bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godz. 18:00. 

Pociąg zatrzymuje się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Ciechanów i Mława Miasto),dwóch w województwie warmińsko-mazurskim (stacje: Działdowo, Iława) a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

W Legionowie pociąg Słoneczny zatrzymuje się w drodze nad morze o godz. 6:17 i w drodze powrotnej do Warszawy o godz. 17:43

BIS tylko w weekendy

„Słoneczny – BIS”, czyli weekendowy, dodatkowy pociąg KM nad morze wyrusza z Warszawy Zachodniej o godz. 9:03. Na stacji Gdynia Główna jest o godz. 12:56. W podróż powrotną, z Gdyni  wyjeżdża o godz. 18:29 i kończy bieg na stacji Warszawa Centralna
o godz. 21.59.

W Legionowie pociąg Słoneczny BIS zatrzymuje się w drodze do Trójmiasta o godz. 9:44 i w drodze powrotnej do Warszawy o godz. 21:38.

 Ile kosztują bilety?

Bilet normalny do Ustki w jedną stronę kosztuje 75 zł, studencki – 36,75 zł. Za przejazd „Słonecznym” oraz „Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

Bilety na pociągi: „Słoneczny” i „Słoneczny – BIS” można kupić na stronie internetowej, w aplikacjach mobilnych, w kasach biletowych, w biletomatach oraz u kierownika pociągu.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%