Zamknij

Lotnisko w Modlinie ma się coraz lepiej. Rusza rozbudowa powierzchni handlowej

08:22, 21.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Lotnisko w Modlinie: Maj najlepszy w historii! Fot. arch. Legio24.pl
REKLAMA

Drugi pełny miesiąc sezonu letniego potwierdził pełną odbudowę ruchu pasażerskiego, realizowanego w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. W maju z usług Lotniska skorzystało 307 081  pasażerów i  obsłużono na nim 2 144 operacje lotnicze. To więcej niż w analogicznym okresie ostatniego, przedpandemicznego roku - 2019. Maj 2022 roku zapisał się więc jako najlepszy miesiąc w historii lotniska.

Jak czytamy w komunikacie wydanym przez władze podwarszawskiego portu lotniczego, szczególnie wysokie wzrosty odnotowano w porównaniu z majem 2021 r., odpowiednio -  650,1% obsłużonych pasażerów i 321,0% operacji. Maj 2022 roku okazał się najlepszym przewozowo miesiącem w blisko 10-letniej historii lotniska. Poprzedni rekord przewozów został ustanowiony w sierpniu 2019 roku, kiedy obsłużono 303 133 pasażerów.

Jakie kierunki są najbardziej popularne?

W minionym miesiącu pasażerowie lotniska tradycyjnie najczęściej wybierali Londyn, a w następnej kolejności Dublin, Bergamo, Rzym i Sztokholm.

- Po raz pierwszy przekroczyliśmy przewozy z okresu sprzed pandemii. To dla nas niezwykła satysfakcja, że ruch pasażerski się w pełni odbudował już w maju tego roku. Spodziewamy się dobrych wyników w następnych miesiącach sezonu i kolejnych rekordów przewozów. Rozpoczęliśmy również jakże potrzebną przebudowę powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Jest to pierwszy krok w kierunku poprawy jego funkcjonalności i polepszenia komfortu  pasażerów

– mówi Tomasz Szymczak, p. o. Prezesa Zarządu Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Rozbudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych 

W maju 2022 rozpoczęła się kompleksowa przebudowa powierzchni handlowych i gastronomicznych w terminalu pasażerskim. Na parterze terminala w strefie zastrzeżonej (znajdującej się za kontrolą bezpieczeństwa) rozbudowane zostaną sklepy duty free i convenience. Rozbudowany zostanie także węzeł sanitarny.

Pasażerowie uzyskają jednocześnie dostęp do wcześniej dla nich niedostępnej powierzchni na antresoli terminala, gdzie powstanie nowa strefa restauracyjna wraz z palarnią. Przybędzie miejsc siedzących dla oczekujących na rejsy. 

Kolejny punkt gastronomiczny

Nowy punkt gastronomiczny powstanie na terenie trawiastym, pomiędzy parkingiem a wejściem do terminala.

Jak zaplanowano prace?

Prace modernizacyjne odbywają się etapowo. I etap potrwa do końca czerwca, II etap do przełomu lipca i sierpnia, III etap do końca września. Prace prowadzone są również w godzinach nocnych, tak aby ograniczyć do minimum uciążliwości dla pasażerów i jak najszybciej je zakończyć. 
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%