Zamknij
REKLAMA

15 osób zatrzymanych. Policja uderzyła w nowodworski narkobiznes [WIDEO]

15:43, 02.06.2022 | Źródło: Komenda Stołeczna Policji
Skomentuj Nowy Dwór Maz.: Zatrzymania ws. narkotów. Fot: sierż. szt. Rafał Markiewicz / ksp.policja.gov.pl
REKLAMA

Policjanci Komendy Stołecznej Policji uderzyli w nowodworski narkobiznes. Dzięki zakrojonej na szeroką skalę akcji zatrzymanych zostało 15 osób. Funkcjonariusze zabezpieczyli także różnego rodzaju narkotyki o czarnorynkowej wartości 110 tys. zł.

Jak czytamy w komunikacie Komendy Stołecznej Policji, kilka dni temu na terenie powiatu nowodworskiego została przeprowadzona zakrojona na szeroką skalę akcja wymierzona w osoby zajmujące się przestępczością narkotykową.

W trakcie prowadzonych działań policjanci odwiedzili kilkanaście adresów, głównie w Nowym Dworze Mazowieckim i Zakroczymiu.

W sumie funkcjonariusze zatrzymali 15 osób w wieku 24-56 lat podejrzanych o handel i wprowadzenie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Według policyjnych ustaleń miało to być 45 kilogramów amfetaminy, 59 kg marihuany, 69 kg mefedronu, kilogram kokainy - w sumie 174 kilogramy narkotyków oraz 450 sztuk tabletek extasy.

Film: mł. asp. Rafał Rutkowski / ksp.policja.gov.pl

Narkotyki ukrywali pod ziemią

W trakcie przeszukań posesji policjanci znaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy, mefedronu i marihuany o czarnorynkowej wartości 110 tysięcy złotych. W kilku przypadkach środki odurzające policjanci wykopywali ze skrytek, jakie podejrzani utworzyli w ziemi.

Ponadto policjanci zabezpieczyli wagi elektroniczne, kilkadziesiąt telefonów, przedmioty przypominające broń palną, a także dokumenty zarejestrowane jako utracone. Na poczet przyszłych kar natomiast zabezpieczono ponad 25 tysięcy złotych.

Usłyszeli zarzuty

Prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie przedstawił podejrzanym zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz czerpania z tego korzyści majątkowych.

Decyzją sądu siedem osób, w tym jedna doprowadzona na przesłuchanie z aresztu śledczego, zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące, kolejnych sześciu podejrzanych na polecenie prokuratora zostało objętych policyjnym dozorem. Wobec dwóch zatrzymanych zastosowano poręczenie majątkowe.

Podejrzanym może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W policyjnej akcji brali udział funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji, policjanci z komend rejonowych i powiatowych garnizonu stołecznego, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji w Warszawie oraz Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.
 

(Źródło: Komenda Stołeczna Policji)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%