Przemarsz strażackiej orkiestry dętej ulicą Piłsudskiego uświetnił legionowskie obchody Święta Konstytucji 3-go Maja. Strażacy, którym towarzyszyły urocze cheerleaderki przemaszerowali spod legionowskiego ratusza na Rynek Miejski, gdzie o godz. 14:30 rozpoczął się pełen różnorakich atrakcji piknik.
Wśród wielu punktów imprezy przygotowanej przez Urząd Miasta Legionowo wymienić można choćby występ Kabaretu "Weźrzesz", Chóru Belcanto, grupy "Pod Górę", czy też gwiazdy wieczoru, hip hopowej kapeli Eldo. Występy artystyczne rozpoczęły się tuż po przemówieniu prezydenta miasta, Romana Smogorzewskiego, na którego znak uczestnicy zabawy wypuścili w niebo dziesiątki białych i czerwonych balonów.
Mieszkańcy, którzy przybyli w niedzielę na Rynek mogli także zwiedzić stoiska różnych miejskich instytucji, zobaczyć pokaz sprzętu wojskowego przygotowany przez 32. Wieliszewski dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej, czy też skosztować darmowej grochówki.
Dla dzieci przygotowano stoisko z malowaniem twarzy oraz wiele dmuchańców, na których można było poskakać, czy pozjeżdżać.
Piknik Patriotyczny z okazji Święta 3-go Maja to nowa pozycja w miejskim kalendarzu imprez. Po raz pierwszy odbył się na miejskim Rynku. Sądząc po tegorocznej frekwencji i opiniach uczestników, jego zorganizowanie właśnie w tym miejscu było strzałem w przysłowiową dziesiątkę!
Warto zaznaczyć, że w niedzielę, 3-go maja obchodziliśmy również 63-cią rocznicę nadania praw miejskich i 96-tą rocznicę nadania nazwy miastu Legionowo.
/red/
Fotoradar w Zegrzu już działa! Kierowcy muszą uważać
Właśnie 70/h a nie qwa 30. *%#)!& po heblach dają, bo kupa w gaciach i wleka się 30 na godzinę zesrani bo pierwszy raz fotoradar widzą
Zyd
09:07, 2026-06-17
Sanepid wydał komunikat. Wiadomo, czy można już...
Zawsze "najczystsza" woda jest na kąpielisku w Serocku, bo tam jest woda tylko z Narwi, która ma znacznie "czystszą" wodę niż Bug , który ciągnie ze sobą wiele osadów i mułu.
Yoolca
17:53, 2026-06-16
Świadek zatrzymał pijaną kierującą. 50-latka miała...
A czy ten "świadek" miał uprawnienia do użycia przemocy wobec zatrzymanej? Tak tylko pytam, czy takie zatrzymanie można wykonać bezkarnie, czy jednak coś za to grozi, szczególnie jak by trafić na pijanego posła z immunitetem?
Yoolca
17:50, 2026-06-16
Na skrzyżowaniu Suwalnej i DW632 powstanie rondo
Ciekawe ile jeszcze wypadków na tym skrzyżowaniu będzie do roku 2028? Może nikt nie zginie?
Yoolca
17:47, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz