Wszyscy niecierpliwie oczekują zbliżającego się Harcerskiego Festiwalu Piosenki "Wiosenne Czarowanie", który odbędzie się w dniach 17-19 kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Legionowie. Będzie to kolejna, już szósta edycja, która poruszy serca ludzi z różnych stron Polski, przyjeżdżających na spotkanie z miłośnikami poezji śpiewanej, szant i harcerskiej atmosfery.
W tym roku hasłem przewodnim imprezy będzie "Kierunek Słońce", które nawiązuje do myśli gen. Mariusza Zaruskiego- pioniera polskiego żeglarstwa.
Pierwszego dnia festiwalu (17.04) obejrzymy występy gromad zuchowych oraz dzieci nie zrzeszonych w wieku od 3 do 9 lat. Wspólna zabawa zakończy się wręczeniem nagród i koncertem zespołu "Bory i Morskie Potwory".
Drugiego dnia (18.04) na "Wiosennej" scenie zobaczymy zespoły startujące w kategorii drużyn harcerskich (9-15 lat) oraz kategorii "Open" (zespołów i samodzielnych jednostek artystycznych). Wieczorem odbędzie się koncert zespołu "Banana Boat", a później podczas wieczornego świeczkowiska ogłoszone zostaną wyniki konkursu. Do czwartej nad ranem w sali rozbrzmiewać będzie dźwięk gitar i zaspany głos szczęśliwych uczestników Nocnego Maratonu Piosenki.
Trzeci dzień (19.04) "Wiosennego Czarowania" rozpocznie się o godzinie 8:00 harcerską Mszą Świętą, odprawioną tradycyjnie przez ks. Biskupa Marka Solarczyka. Potem wszyscy pomaszerują do Ratusza Miejskiego, tańcząc na rondzie Wielką Belgijkę. W sali widowiskowej odbędzie się Wielka Gala Festiwalu: zagra zespół "Ryczące Dwudziestki" oraz zostaną nagrodzeni laureaci "Wiosennego Czarowania", dostając cenne nagrody.
Festiwal Honorowym Patronatem objął Wojewoda Mazowiecki p. Jacek Kozłowski i Naczelnik ZHP hm. Małgorzata Sinica. Organizatorami imprezy są instruktorzy i harcerze Hufca ZHP Legionowo przy wsparciu Starosty Powiatu Legionowskiego p. Jana Grabca, Prezydenta Miasta Legionowo p. Romana Smogorzewskiego, Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie p. Andrzeja Sobierajskiego, oraz Fundacji Wspieramy.
Zeszłoroczna edycja liczyła 507 uczestników i ponad 80 organizatorów. Nie wspominając o ponad tysiącu osób, które z wielkim zainteresowaniem spędzały swój wolny czas jako widownia festiwalowa, dobrze bawiąc się i śpiewając. Zainteresowanych zapraszamy na stronę internetową festiwalu. Więcej zdjęć z ubiegłorocznej edycji można znaleźć TUTAJ.
/red/
AndrzejAdrem16:21, 10.03.2015
Kościół pozwolił na takie "czarowanie" ? cud ..cud...
Harcerz09:36, 11.03.2015
A od kiedy to Prezydent Smogorzewski taki sympatyk harcerstwa legionowskiego ????????
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zderzenie trzech aut i motocykla na DW630. Jedna...
Osobę poszkodowaną w wypadku proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
12:11, 2026-06-21
Linia do Młocin ma kosztować ponad 400 tys. zł
To ten BEZPŁATNY autobus będzie kosztował podatników w Legionowie ponad 100 tys zł miesięcznie. Będzie okazja podnieść podatki.
Yoolca
22:42, 2026-06-20
Legionowo: Radni PiS chcą progów na Piłsudskiego
Progi to są potrzebne na Kwiatowej.
Stefcio
13:42, 2026-06-19
Z Legionowa nad morze. Pociąg Słoneczny od 27.06
szczególnie cenione są miejsca na piętrze ponieważ w podziwianiu krajobrazów nie przeszkadzają wówczas ekrany jakimi pekapiarniana betoniarnia hojnie obsrała linię Warszawa - 3miasto, aby tylko kasy jak najwięcej skręcić. Szczególnym barbarzyństwem było obsranie Ilawy, zaraz po wyjeździe w kierunku Gdyni. Odchodzi w prawo dwutorowa linia w kierunku Olsztyna, po czym teren zapada się gwałtownie, w dole zaś leżą ogródki działkowe i zatoczka Jeziora Iławskiego. Po co i dla kogo ustawiono akurat w tym miejscu ścianę z kontenerów??? Potem ta sama ściana uniemożliwia oglądanie pięknej panoramy miasta nad Małym Jeziorakiem. Czekam teraz aż jakiś pekapiarniany scoorvysyn zasra ekranami Pętlę Grybowską na Kryniczance oraz Przełęcz Sieniawską z widokiem na Tatry na Zakopiance. A może płacą im za to autokarowe firmy przewozowe aby pasażerowie PKP nie mieli atrakcyjniejszej podróży niż uczestnicy wycieczek do Włoch, Francji i Hiszpanii skazani na oglądanie tysięcy km ekranow przy autostradach?
Tomasz Janiszewski
10:49, 2026-06-19