W poniedziałek (9.03) w legionowskim ratuszu miała miejsce niecodzienna uroczystość. Z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego medale oraz dyplomy uznania odebrali uczestnicy walki o niepodległość Polski. Odznaczenia wręczali minister Bożena Żelazowska, starosta legionowski Jan Grabiec oraz zastępca prezydenta miasta Legionowo, Piotr Zadrożny.
- Wykorzystuję każdą okazję, aby móc się Wam nisko pokłonić i podziękować za Wasz wkład i trud. Nigdy tych słów podzięki nie jest dosyć. Bo to nie tylko lata wojny. To też okres po wojnie, kiedy musieliście stawić czoło tamtym trudnym czasom, kiedy budowaliście ten kraj na nowo, kiedy zaprowadzaliście w nim ład i porządek, aby Wasze dzieci i wnukowie, abyśmy i my mogli żyć w bezpiecznych czasach - powiedziała minister Bożena Żelazowska, zastępca Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.
W uroczystości udział wzięli m.in. przedstawicielka środowiska legionowskich kombatantów Bronisława Mazur, prezesi związków i kół kombatanckich z terenu powiatu, dyrektor Muzeum Historycznego w Legionowie Jacek Szczepański oraz Wojciech Jeute - przewodniczący Zespołu Ochrony Pamięci Armii Krajowej.
Spotkanie zakończył występ chóru Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, którego opiekunem jest pan Mariusz Suwiński.
/red/
Nowe skrzydło, sala sportowa i boisko na dachu...
Bardzo dobra informacja!
Tomasz
23:17, 2026-04-30
Legionowo: Nie będzie podwyżki opłat za śmieci
Śmieci w innych miastach są tańsze niż w Legionowie. Np w Ostrołęce wywóz śmieci jest za 25 zł /osobę. Może niech Prezydent weźmie się do roboty i poszuka tańszych odbiorców śmieci?
Yoolca
11:23, 2026-04-30
Czy można jeść mięso 1 maja? Biskupi już zdecydowali
No to można jeść kaszankę bez wyrzeczeń :))))
Anna
08:53, 2026-04-30
Pluskwy wracają do mieszkań w Legionowie? Ekspert...
Mają tam rewelacyjne żele w strzykawce na karaluchy. Aplikuje się punktowo w szczeliny I pod listwy. Działa.
Tomson
07:51, 2026-04-30
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu legio24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz