Zamknij

Deszcz zimą, śnieg latem. Festiwal filmowy im. Kondratiuka już w sierpniu

09:58, 23.07.2022 | Redakcja, źródło: PIK Legionowo
Skomentuj Mat. graficzny: PIK Legionowo
REKLAMA

Od 5 do 7 sierpnia na terenie powiatu legionowskiego odbędzie się 3. Festiwal Filmowy im. Andrzeja Kondratiuka. Tym razem przyświecać będzie mu hasło “Deszcz zimą, śnieg latem”. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane trzy filmy, a ich projekcje uświetnią znakomici goście tacy jak: Anna Seniuk, czy Katarzyna Błęcka-Kolska. Gdzie będzie można obejrzeć festiwalowe filmy?

Jak zapowiada organizator festiwalu, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie, w tym roku na widzów czekają trzy kultowe polskie filmy oraz trójka wspaniałych gości! Motywem łączącym wybrane obrazy filmowe jest portret małych społeczności, ich obyczajowość oraz zespolenie z przyrodą i filozoficzne potraktowanie rzeki.

Plan festiwalu

Dzień 1 - Wieliszew (Park Świętojański)

W piątek, 5 sierpnia o godz. 20.00 w parku Świętojańskim w Wieliszewie porozmawiamy z Grażyną Błęcką-Kolską ‒ aktorką teatralną i filmową, znaną z roli Kasi Solskiej w komedii „Kogel-mogel” oraz z licznych filmów reżysera Jana Jakuba Kolskiego. Po spotkaniu obejrzymy wspólnie poetycki obraz „Jańcio Wodnik” z Franciszkiem Pieczką i Grażyną Błęcką-Kolską jako Weronką, żoną Jańcia, w rolach głównych.

Dzień 2 - Serock (plaża)

W sobotę, 6 sierpnia o godz. 20.00 na plaży miejskiej w Serocku spotkamy się z Anną Seniuk ‒ aktorką, od 1998 r. profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, słynną Magdą Karwowską z serialu „Czterdziestolatek” oraz m.in. panią Dulską ze spektaklu Teatru Telewizji w reżyserii Tomasza Zygadły. Po rozmowie wyświetlimy film „Pełnia” (1979, reż. Andrzej Kondratiuk), w którym Anna Seniuk wcieliła się w rolę sklepowej Zosi.  

Dzień 3 - Nieporęt (GOK Nieporęt)

Ostatniego dnia festiwalu, w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r., w godz. 16.00-19.00 zapraszamy na warsztaty ceramiczne na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Nieporęcie (ul. Dworcowa 9A). Fundacja Artystyczna „Wylepiarnia” nauczy chętnych tworzenia ceramicznych przedmiotów z zastosowaniem dawnej techniki dekoracyjnej sgraffito.

O godz. 20.00 spotkamy się z Markiem Bukowskim ‒ aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem, znanym m.in. z ról w serialach „Na dobre i na złe”, „Hotel 52” i „Leśniczówka”, który za swój debiut w filmie psychologicznym „Nad rzeką, której nie ma” (1991) otrzymał nominację w kategorii „Najlepsza główna rola męska” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Po rozmowie obejrzymy wspólnie ten właśnie film, z Markiem Bukowskim w roli zakochanego "Admirała".  

Rozmowy z gośćmi festiwalu poprowadzi Magdalena Felis ‒ dziennikarka filmowa, realizatorka i redaktorka programów telewizyjnych i dokumentów z planów filmowych, a także kronik z festiwali filmowych.

Portal Legio24.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Mat. graficzny: PIK Legionowo

(Redakcja, źródło: PIK Legionowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%