KPR Legionowo wygrał wyjazdowy turniej

13:09, 24.08.2014 Aktualizacja: 13:16, 24.08.2014

Okres przygotowawczy piłkarzy ręcznych do sezonu w pełni. Po przegranym spotkaniu ze szwedzkim ligowcem, podopieczni Roberta Lisa udali się do Malborka na turniej z udziałem następujących drużyn: Gorodniczanka Kronon Grodno (Bialoruś), OLIMPUS-85 Kiszyniów (Mołdawia), Meble Wójcik Elbląg, Polski Cukier Pomezania Malbork. Dwudniowy turniej rozegrano systemem "każdy z każdym".

W pierwszym dniu turnieju szczypiorniści z Legionowa pokonali mołdawską drużynę 23:22. Mecz miał zacięty przebieg, a o zwycięstwie zadecydował celny rzut Łukasza Wolskiego w ostatniej minucie gry. Warto dodać, że świetnie wypadł przeciwko mołdawskiej ekipie Tomasz Kacprzak, który 7 razy trafiał do bramki rywali. Niestety w drugim spotkaniu gospodarze imprezy - Pomezania Malbork - okazali się lepsi od KPRu. Jeszcze do przerwy legionowianie prowadzili 11:10, by po końcowym gwizdku sędziego przegrać 17:20. 5 bramek na swoim koncie zanotował Kamil Ciok. Drugiego dnia zawodnicy Roberta Lisa zmierzyli się z białoruską drużyną Gorodniczanką Kronon Grodno. Do przerwy wynik był remisowy, a koncert gry po przerwie dali szczypiorniści z Mazowsza. Pozwolili sobie strzelić zaledwie 6 bramek, a sami trafili 13! Końcowy wynik meczu to 24:17 dla KPRu. 6 goli uzyskał Łukasz Wolski. Ostatnim przeciwnikiem legionowskiej "siódemki" był zespół Meble Wójcik Elbląg, który nie wygrał żadnego spotkania w turnieju. I po 50 minutach nadal pozostał drużyną, która przegrała wszystkie mecze. Popis skuteczności dał Paweł Gawęcki, który aż trzynaście razy pokonywał bramkarzy rywali. Dało to pewne zwycięstwo 25:19. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że trzy drużyny mają na swoim koncie po trzy zwycięstwa i porażce. Po rozpisaniu małej tabelki okazało się, że turniej wygrał KPR Legionowo! Drugie miejsce przypadło Pomezanii, a trzecie Gorodniczance. Gorodniczanka Kronon Grodno - Meble Wójcik Elbląg 24:21 (15:10) Olimpus-85 Kiszyniów - KPR Legionowo 22:23 (12:10) Polski Cukier Pomezania Malbork - Wójcik Meble Elbląg 26:21 (13:11) Gorodniczanka Kronon Grodno - Olimpus-85 Kiszyniów 30:24 (14:14) Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Legionowo 20:17 (10:11) Meble Wójcik Elbląg - Olimpus-85 Kiszyniów 21:22 (11:10) Gorodniczanka Kronon Grodno - KPR Legionowo 17:24 (11:11) Polski Cukier Pomezania Malbork - Olimpus-85 Kiszyniów 29:22 (14:13) KPR Legionowo - Meble Wójcik Elbląg 25:19 (13:11) Polski Cukier Pomezania Malbork - Gorodniczanka Kronon Grodno 21:22 (14:10) /Michał Machnacki/