Dobry początek sezonu młodych kajakarzy z NOSiR

11:14, 17.05.2013

Zawodnicy sekcji kajakowej NOSiR Nowy Dwór Maz. 12 maja wystartowali  w regatach otwarcia sezonu organizowanych przez Okręgowy Związek Kajakowy w Warszawie. W zawodach uczestniczyły wszystkie warszawskie kluby.

Nowodworscy kajakarze spisali się bardzo dobrze - plasując się na medalowych pozycjach w większości konkurencji. Sześciokrotnie stanęli na podium zdobywając 3 złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy. Justyna Boniecka zdobyła złoty medal w K1-500 m, zdecydowanie wygrywając swój wyścig w kategorii juniorek. Zuzanna Sztuka zdobyła złoty medal w K1- 500 m, zdecydowanie wygrywając swój wyścig w kategorii dzieci dziewcząt. Dominik Sobótka zdobył złoty medal w K1-500 m, wygrywając swój wyścig w kategorii dzieci chłopcy. Maksymilian Kadłubowski zdobył srebrny medal w K1-500 m, przegrywając tylko 0.5 sekundy z Dominikiem w kategorii dzieci chłopcy. Daniel Krok (najmłodszy zawodnik sekcji) zdobył srebrny medal w K1-200 m w kategorii dzieci młodszych. Klaudia Szulecka zdobyła brązowy medal w K1-500 m, po bardzo zaciętej walce nieznacznie przegrała srebro w kategorii młodzik. Adrian Sobótka zajął piąte punktowane miejsce w finale K1-500 m młodzików. Intensywna i ciężka praca kajakarzy w okresie jesienno-zimowym oraz budowanie wydolności na zimowym obozie kondycyjnym zaowocowały dobrym przygotowaniem do sezonu startowego. Młodzi kajakarze rozpoczynający swoją przygodę z prawdziwym sportem wyczynowym przekonali się, że ciężka i sumienna praca połączona z codziennymi treningami przekłada się na dobre wyniki w zawodach sportowych. /Mariusz Szałkowski, Trener sekcji kajakowej za UM Nowy Dwór Maz./