Kolejne sportowe sukcesy mieszkańca Skrzeszewa. Konrad Burawski mistrzem kolarstwa torowego

06:04, 03.06.2022 Źródło: UG Wieliszew
Skomentuj Konrad Burawski Mistrzem Polski 2022 w kolarstwie torowym. Fot. UG Wieliszew Konrad Burawski Mistrzem Polski 2022 w kolarstwie torowym. Fot. UG Wieliszew
reo

Mieszkaniec Skrzeszewa i stypendysta Gminy Wieliszew oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wieliszew, Konrad Burawski w majowy weekend (21-23.05) brał udział  w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym „konkurencje olimpijskie”. Występ w zawodach okazał się dla reprezentanta powiatu legionowskiego udany. Konrad zdobył tytuł Mistrza Polski!

W trakcie zawodów Konrad startował w dwóch konkurencjach - w sprincie indywidualnym oraz kerin. W eliminacjach do sprintu nasz reprezentant zajął pierwsze miejsce. W trakcie współzawodnictwa eliminował po kolei swoich konkurentów docierając do finału. W trakcie biegu o złoto ścigał się trzykrotnie. W pierwszym biegu wygrał ze swoim konkurentem. Natomiast dwa kolejne biegi przegrał, w efekcie czego zajął II miejsce.

Swoje dobre przygotowanie pokazał w Kerinie, czyli jazdą za derną (motorowerem, który dyktuje tempo jadących za nim kolarzy do około 50 km/h, a następnie opuszcza tor dając kolarzom możliwość ścigania się – kto pierwszy na metę). Po pierwszym biegu eliminacyjnym Konrad zakwalifikował się do finału grupy A, czym zapewnił sobie możliwość walki o medal. W trakcie biegu finałowego nie dał żadnych szans swoim konkurentom i ze znaczną przewagą zameldował się na linii mety zostając tym samym Młodzieżowym Mistrzem Polski na sezon 2022/2023 .

Obecnie Konrad trenuje w Pruszkowie z dużo starszymi kolegami. Został bowiem powołany do Kadry Narodowej Elity, gdzie pod okiem trenera Igora Krymskiego przygotowuje się do reprezentowania kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbywać się będą w Portugalii.

(Źródło: UG Wieliszew)