Z informacji płynących od rodziców uczniów liceum wynika, że poranny kurs linii 11P, dojeżdżający z Legionowa do Stanisławowa Pierwszego około godz. 8.48, nie zapewnia realnego marginesu czasowego na dotarcie na lekcje rozpoczynające się o godz. 8.55.
Rodzice wskazują przy tym, że autobusy linii „P” często są opóźnione. Linia 11P może złapać opóźnienie już podczas realizacji kursów z Serocka do Legionowa. W efekcie – jak podkreślają – istnieje duże ryzyko, że uczniowie, szczególnie dojeżdżający z Legionowa, będą regularnie spóźniać się na poranne lekcje.
Odpowiednie pytania w tej sprawie zadaliśmy rzecznik prasowej Starostwa Powiatowego w Legionowie, Joannie Kajdanowicz. Urzędniczka obiecała, że władze powiatu będą się przyglądać z uwagą rozkładowi jazdy autobusu 11P.
Przed powrotem uczniów do szkół po przerwie świątecznej nie była jeszcze możliwa pełna ocena funkcjonowania porannych kursów w warunkach rzeczywistego obciążenia. Faktyczna punktualność będzie podlegała bieżącej obserwacji. Warto zauważyć, że przystanek autobusowy zlokalizowany jest w odległości 1-2 minut spaceru od szkoły.
- informuje rzecznik prasowa starostwa powiatowego.
Urzędniczka obiecuje jednocześnie, że jeżeli w praktyce okaże się, że margines czasowy pomiędzy przyjazdem autobusu a rozpoczęciem lekcji jest niewystarczający, starostwo będzie reagować, mając na uwadze dostępne zasoby taborowe oraz możliwości organizacyjne. Dotyczy to zarówno ewentualnej korekty godzin kursów, jak i sposobu obsługi linii.
Styczeń – również w kontekście zbliżających się ferii zimowych – traktowany jest jako miesiąc testowy funkcjonowania nowej linii. Zebrane w tym czasie obserwacje i sygnały od użytkowników pozwolą ocenić, czy konieczne będą zmiany, tak aby linie powiatowe w jak największym stopniu odpowiadały potrzebom uczniów i innych pasażerów.
- przekazuje rzecznik prasowa legionowskiego starostwa, Joanna Kajdanowicz i dodaje, że uczniowie dojeżdżający z Legionowa mogą skorzystać zarówno z linii 10P, 736, jak i linii L-8, a uczniowie z Serocka nie mają takiej alternatywy.
Linia 11P to nowa, bezpłatna linia autobusowa kursująca od 2 stycznia, uruchomiona przez Starostwo Powiatowe w Legionowie, zapewniająca połączenie z Serocka do Legionowa przez północną część powiatu. Jej celem jest poprawa dostępności transportowej mniejszych miejscowości oraz ułatwienie codziennych dojazdów mieszkańców i uczniów, w tym dojazdu młodzieży głównie z gminy Serock do Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Stanisławowie Pierwszym.
[ZT]143767[/ZT]
Legionowo: Radni KO i PS krytykują zmiany w ratuszu
Panowie Pachulski i Głażewski - język polski, trudny język. "Na pewno są z korzyścią dla prezydenta..." Wy w ogóle rozumiecie, co piszecie?
AGNIESZKA
18:04, 2026-01-09
Legionowo: Czy do metra dojedziemy autobusem?
A nie lepiej by było, jak by dociągnąć metro do Legionowa? Na takim pomyśle, to nawet do sejmu można wjechać, bo brzmi lepiej niż " kładka do świątyni"
Yoolca
20:18, 2026-01-08
Legionowo: Nowy blok ma powstać w rejonie Błękitnego...
Rondo na Slowackiego z Jagielonska juz czesto jest sparalizowane, a jak to wybuduja to bedzie tam permanentne zatwardzenie lol
Hmm
18:16, 2026-01-08
Pożar na terenie ogródków działkowych w Ryni. Pali...
Dodam informacje, że zamieszkiwanie na terenie ogrodów działkowych jest nielegalne. Również ogrzewanie ALTANY na terenie ogrodów działkowych możliwe jest tylko przez piecyki elektryczne, wszelkie kominki , kozy też są nielegalne.
Yoolca
13:30, 2026-01-08
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz