Zamknij
REKLAMA

Powiat legionowski ma nowych strażaków-ochotników

14:38, 20.06.2022 | Redakcja
Skomentuj Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie
REKLAMA

W niedzielę (19.06) 32 osoby ukończyły trwające od końca kwietnia szkolenie podstawowe dla druhów Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym samym stały się one pełnoprawnymi strażakami, uprawnionymi do wykonywania czynności ratunkowych podczas akcji. Szkolenie było organizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

W ramach szkolenia podstawowego druhowie z OSP przez 8 kolejnych weekendów uczestniczyli w 37 blokach tematycznych. W sumie szkolenie trwało 128 godzin i było podzielone na zajęcia praktyczne i teoretyczne. W niedzielę (19.06) zakończył je specjalny egzamin.

- Dziś (w niedzielę - red.) po trwającym od 30 kwietnia szkoleniu podstawowym dla druhów OSP, 32 osoby zakończyły je z wynikiem pozytywnym. Przeprowadzony na terenie KP PSP w Legionowie egzamin składał się z dwóch części. Część teoretyczna składała się z 37 pytań testowych, część praktyczna polegała na wykonaniu 6 założeń przez słuchaczy podzielonych na 6 grup

- czytamy w komunikacie KP PSP w Legionowie.

Do jakich czynności uprawnia Szkolenie Podstawowe dla druhów OSP?

Absolwenci szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP są uprawnieni do prowadzenia podstawowych czynności ratowniczych w ramach zastępu podczas działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu i wyposażenia technicznego, przewidzianego w programie szkolenia, w tym urządzeń nadawczych i odbiorczych właściwych dla sieci radiowych UKF Państwowej Straży Pożarnej.

Mogą również prowadzić działania ratownicze podczas powodzi. Zdobyli także uprawnienia do wydawania sygnałów i poleceń uczestnikom ruchu lub innym osobom znajdującym się na drodze w ramach wykonywania działań ratowniczych.
 

(Redakcja)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%